Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos vadovybė baiminasi prarasti Vakarų sąjungininkų paramą, jei Ukrainos ginkluotosios pajėgos nepasieks apčiuopiamos sėkmės per galimą kontrpuolimą. Apie tai penktadienį rašo britų laikraštis Financial Times.

“Tai mums lemiamas momentas. Vakarų paramos lygis priklauso nuo mūsų sėkmės, – sakė Ukrainos prezidento biuro vadovo pavaduotojas Andrijus Sibiga. – Kuo daugiau pasieksime mūšio lauke, tuo daugiau gausime iš partnerių “.

Leidinys pažymi, kad už uždarų durų aukšti Ukrainos pareigūnai vartoja retoriką, kurią patys vadina „itin realistiška ir pragmatiška“. Kaip rašoma straipsnyje, jie pripažįsta, kad Ukrainai vargu ar pavyks atgauti visas prarastas teritorijas, bent jau šiais metais. Baiminamasi, kad nepavykęs kontrpuolimas gali suabejoti tolesnė Vakarų karinė pagalba Kijevui. Tokiu atveju Ukrainos sąjungininkai taip pat galėtų pradėti stipriau siekti taikos derybų su Rusija.

JAV prezidento Joe Bideno administracijos atstovas spaudai leidiniui sakė, kad Baltieji rūmai nėra linkę manyti, kad kontrpuolimas lems konflikto likimą. Tačiau užkulisiuose JAV pareigūnai kartoja, kad Kijevas turės pademonstruoti sėkmę mūšio lauke, kad Kongresas būtų pasirengęs patvirtinti naujus karinės pagalbos paketus. FT Europos pašnekovai teigia, kad pagalba, kurią Ukraina gauna iš ES, nepriklauso nuo padėties fronto linijose, tačiau pripažino, kad tai gali būti svarbu JAV, ypač prezidento rinkimų metu.

„Laikas – ne Ukrainos pusėje“, – FT sakė aukšto rango Europos diplomatas. „Žaidžiant ilgą laiką Rusija turi pranašumą“, – pridūrė jis.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!