Patiko? Pasidalinkite!

„Lietuva yra mūsų visų saugūs namai atviroje Europoje“

Gegužės 21-oji – Lietuvos tautinių bendrijų diena. Šiemet švenčiame ją šeštąjį kartą. Seimo Pirmininko pavaduotojas, Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos narys Gediminas Kirkilas sveikina Lietuvos tautines bendrijas.

„Tai yra ypatinga proga visiems Lietuvos piliečiams, šventė – ne tik mūsų tautinėms bendrijoms, bet kiekvienam Lietuvoje gyvenančiajam, nes Lietuva yra tolerantiška, daugiatautė, įvairi ir atvira.

„Pasaulis yra ne tam, kad jį kas nors tobulintų. Ir jūs esate <…> tam, kad būtumėte savimi pačiais. Jūs esate tam, kad pasaulis praturtėtų šituo skambesiu, šita derme, šituo šešėliu. Būkite savimi, ir tuomet pasaulis bus turtingas ir gražus!“ – rašė Hermanas Hesė (Herman Hesse).

Tautines bendrijas Lietuvoje vienija Tautinių bendrijų taryba, reikšminga institucija, suburianti žmones bendrai veiklai vardan tautinių bendrijų narių gerovės, teisių ir geresnių galimybių. Mūsų, politikų, užduotis ir atsakomybė – ne tik išklausyti, bet ir išgirsti Jus, atsižvelgti priimant politinius sprendimus.

Istoriškai susiklostė, kad nuo senų laikų Lietuva buvo skirtinga, bet draugiška, tokia išlieka dabar, ir tokios jos sieksime visi drauge ateityje, kadangi Lietuva yra mūsų saugūs namai įvairioje ir atviroje Europoje.

Nuoširdžiai sveikinu visas Lietuvos tautines bendrijas, bendruomenes ir jų narius, Tautinių bendrijų namus ir Tautinių bendrijų tarybą, visus Lietuvos piliečius ir čia gyvenančius žmones su Lietuvos tautinių bendrijų diena!“ – sako Seimo Pirmininko pavaduotojas G. Kirkilas.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!