Patiko? Pasidalinkite!

Nyderlandų atstovas Duncanas Laurence’as, kuris tapo nugalėtoju, buvo apkaltintas tarptautinio konkurso taisyklių pažeidimu

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) nepanaikins Nyderlandų atstovo Duncano Laurence’o pergalės konkurse „Eurovizija-2019”, apie tai pareiškė EBU. Laurence’as buvo apkaltintas tuo, kad daina „Arcade”, su kuria jis pasirodė konkurse, dar 2017 metais jau buvo paskelbta socialiniuose tinkluose.

Pagal „Eurovizijos” taisykles konkurse pristatoma daina neturėtų būti komerciniu būdu išleista arba viešai atlikta ankstesniais metais.Šis faktas sukėlė didelį rezonansą ir galėjo tapti konkurso rezultatų peržiūros priežastimi.

Nepaisant to, EBU nusprendė, kad publikacija YouTube kanale, kurią pamatė tik „keli šimtai žiūrovų”, „nesuteikė jai pranašumo”, todėl ji buvo įtraukta į konkursą ir rezultatai nebus anuliuoti, praneša „TASS” su nuoroda EBU atstovą Davidą Gudmaną.Kaip pareiškė Laurence’o prodiuseris Wouter Hardy, daina „Arcade” buvo kuriama dvejus metus. Per šį laiką buvo sukurta nemažai aranžuočių, „nuo įvairių tempų iki visiškai kito rakto”.Dainų konkurso „Eurovizija-2019” finalas įvyko gegužės 18 dieną Tel Avive.

Jame dalyvavo 26 šalių atstovai. Pirmąją vietą užėmė Laurence’as, surinkus 492 taškus, antrąją vieta užėmė dainininkas Mahmoodas iš Italijos (465 taškai). Trečioje vietoje atsidūrė Rusijos atstovas Sergejus Lazarevas pelnęs 369 taškus.Lietuvos atstovas Jurijus (Veklenko) nepateko į konkurso finalą. Jis pasirodė antrajame pusfinalyje su daina „Run with lions”. Savo Facebook paskyroje muzikantas padėkojo visiems už paramą ir pabrėžė, kad padarė viską, ką galėjo.

Konkursas „Eurovizija” jau trečią kartą vyko Izraelyje.

sputniknews.lt

 


Patiko? Pasidalinkite!