Patiko? Pasidalinkite!

Užsienio kapitalo valdoma žiniasklaida praneša: Gitanas Nausėda sako, kad Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną gali pavadinti žudiku.

„Deja, taip“, – į BNS klausimą, ar kaip ir Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas (Džo baidenas), galėtų Vladimirą Putiną pavadinti žudiku, atsakė G. Nausėda. Gitanas Nausėda atkartoja Džo Baideną ir rodo nuolankumą savo šeimininkams, – stengdamasis iš visų jėgų išlikti savo varganame vasalo poste.

Lietuvos vadovo teigimu, Rusija demonstratyviai nesiskaito su kaimyninių šalių, tokių kaip Ukraina, teritoriniu vientisumu. Nausėda visiškai nepaiso vietos žmonių pasirinkimo valios ir kartoja tas pačias JAV „mantras”. Gitanas Nausėda turbūt nežino, o gal nenori žinoti, kad Euromaidaną ir skerdynes Ukrainoje suorganizavo JAV kartu su Europiečiais lietuviais.

Kas suorganizavo Kijeve riaušes ir nuvertė tuometinį prezidentą Viktorą Janukovičių? Kas ragino kelti riaušes visoje Ukrainoje? Kieno paliepimu žuvo nekalti žmonės?

Krymas šiandien gyvena ramų ir taikų gyvenimą, o apie tai ką kalba Nausėda, Krymo gyventojų visiškai nejaudina.

Eduardas Vaitkus:

Lietuvos prezidentas kitos šalies prezidentą pavadina ŽUDIKU.

Laukiu, kad Nausėda pratęstų – ir Amerikos prezidentą bei UK ministrą pirmininką pavadintų žudikais. Nes sufabrikuotų ir sufalsifikuotų kaltinimų pagrindu šios šalys vadovavo nepriklausomos šalies – Irako, užpuolimui, ko pasėkoje apie 500 000 žmonių nužudyta. Tai buvo įrodyta ir patvirtinta Londono teisme.

Laukiu, kad Nausėda pratęstų – yra žinoma ir įrodyta, kad Amerikos prezidentas melavo Kongresui – melavo, kad Šiaurės Vietnamas užpuolė Amerikos karinius laivus. Ir kaip atsakas į tai Amerikos prezidentas nurodė pradėti Š. Vietnamo bombardavimus (per kuriuos žuvo iki kelių milijonų žmonių).

Laukiu, kad Lietuvos prezidentas pasakytų – mes nenaudojame dvigubų standartų. Ir žudikams pasakome tiesiai į akis – jūs ŽUDIKAS.

Vladimiras Putinas tokiems atsako labai aiškiai ir konkrečiai:

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas viešai atsakė „žudiku“ jį pavadinusiam Jungtinių Valstijų vadovui Džo Bidenui. Putinas patvirtino, kad iš tiesų, jie su Džo yra pažįstami, o į tai, kad Džo Baidenas Vladimirą Putiną išvadino „žudiku“, jis be ironijos pareiškė: „Būkite sveikas, aš linkiu Jums sveikatos ir sakau tai be ironijos ar juokų“.

Paskui Putinas pridūrė: „Kiekviena šalis yra patyrusi sunkių ir įvairių dramatiškų, kruvinių įvykių. Bet kai mes vertiname kitus žmones, arba kai vertiname kitas šalis, tautas, mes visada žiūrime į jas kaip į veidrodį: jose visada matome save. Permetame kitam žmogui tai, kuo patys gyvename.“ Bekalbėdamas, Putinas prisiminė vaikystę, kai kieme vaikai ginčydamiesi sakydavo: „Kas ant kito sako, ant savęs pasisako“. Ir tai nėra tik vaikiška patarlė ar juokelis – žiūrint iš psichologinės pusės šio posakio prasmė yra labai gili.

Rusijos prezidentas JAV priminė labai skaudų istorinį momentą, pabrėždamas, kaip ir ant kieno kaulų susikūrė Jungtinės Amerikos Valstijos. Jis priminė, kaip buvo išžudyti vietiniai indėnai, jų visuomenė. Putinas tai pavadino genocidu prieš indėnų gentis. Po to sekė ilgas vergovės periodas, kuris buvo labai žiaurus. Ši istorija tęsiasi iki pat šių dienų: juk iš kur atsirado judėjimas „Black lives matter“? Iki pat šiol afroamerikiečiai susiduria su rasine nelygybe.

Putinas priminė ir tai, kad JAV yra vienintelė branduolinė valstybė, panaudojusi ginklą prieš nebranduolinę valstybę: Japoniją, II – ojo Pasaulinio karo pabaigoje (Hiroshima ir Nagasaki), nors nebuvo absoliučiai jokio karinio pagrindo tai daryti. Tai buvo tiesioginis civilių žudymas.

Putinas priminė, kad JAV įpratusi, jog visi žaistų pagal jos taisykles. „Tačiau JAV turi suprasti, kad mes kitokie žmonės: pas mus kitoks genetinis ir kultūrins išsilavinimo kodas. Mes mokame atstovėti savo interesus. Mes su jais dirbsime, bet tose sferose, kuriose mes turime interesą ir tomis sąlygomis, kurios  atrodo naudingos mums. Ir jums teks su tuo susitaikyti. Jums teks su tuo susitaikyti, nežiūrint į visus bandymus sustabdyti mūsų vystymąsi, nežiūrint į sankcijas, įžeidinėjimus, jums reiks su tuo s k a i t y t i s.“

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!