Patiko? Pasidalinkite!

Savaitgalį Muitinės departamentui atstačius elektroninę tranzito deklaravimo sistemą, pasienyje įstrigusių vilkikų eilė mažėja, bet ne tokiais tempais, kaip tikėtasi, praneša Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacija „Linava”.

Šiuo metu Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje įstrigę 1 944 vilkikai — per parą eilėje stovinčių vilkikų sumažėjo 225, vakar jų skaičius siekė 2 169.

Asociacijos „Linava” prezidento Romo Austinsko teigimu, svarbu tai, kad eilė jau mažėja, nors ir ne tokiais tempais kaip tikėtasi, bet rezultatas jau yra.

„Per pasienio postus jau juda Lietuvos ir užsienio šalių vežėjai. Eilės mažėja lėtai ir dėl to, kad dauguma vežėjų, sužinoję apie atstatytas sutrikusias IT sistemas, išleido krovinius, nes turi tesėti užsakovams duotus pažadus ir kuo mažiau vėluoti, nes gresia didžiulės baudos. Tad prie senos eilės prisideda ir naujai atvykę vairuotojai. Svarbiausia, kad sunkvežimių pralaidumas pasienyje didėja, o dokumentai ir toliau forminami tiek elektroniniu, tiek rankiniu būdu”, — sakė Austinskas.

Taip pat jis pridūrė, jog dauguma eilėje stovinčių vairuotojų čia yra įstrigę jau beveik savaitę.

„Tai precedento neturintis atvejis, kai dėl IT sistemų gedimo susiformavo tokio masto vilkikų eilės pasienyje. Labai norėtųsi, kad eilė mažėtų didesniais tempais, nes dėl to labiausiai kenčia vairuotojai, sėdintys už vilkikų vairo. Tuo tarpu transporto įmonės ir toliau skaičiuoja didžiulius nuostolius”, — pabrėžė Austinskas.

Asociacija „Linava” primina, kad Lietuvos vežėjai buvo priversti nebesiųsti sunkvežimių su kroviniais ir taip pažeidinėti sutartis su užsakovais, kuriose numatyti konkretūs krovinių pristatymo terminai. Dėl to jiems gresia ne tik nuostoliai, bet ir baudos, priklausomai nuo sutartyse numatytų sąlygų. Kaip jau skelbta, viena diena prastovos vilkikui kainuoja 300 eurų.

Šiuo metu vertinamos teisinės galimybės kreiptis dėl patirtų nuostolių kompensavimo į atsakingas institucijas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!