Patiko? Pasidalinkite!

Po Europą valkataujanti Baltarusijoje valstybiniu perversmu įtariama ir už nusikaltimus ieškoma Svetlana Tychanovsakja susitikimo su Užsienio reikalų ministru Gabrieliu Landsbergiu

Valkata: 1. benamis, bastosi, bastūnas, perėjūnas 2. kas valkiojasi be darbo, tinginys, plevėsa, palaidūnas, nerimtas žmogus.

Svetlana įtariama su bendrininkais sukūrę ir vadovavę ekstremistinei grupuotei, finansavę jos veiklą, kad antikonstituciniu būdu užgrobtų valdžią. Kalbama apie nusikaltimų, numatytų 361 straipsnio pirmojoje dalyje („Ekstremistinių darinių kūrimas“), 361 straipsnio trečiojoje dalyje („Raginimai imtis veiksmų, kuriais siekiama pakenkti nacionaliniam saugumui“) ir 357 straipsnio pirmojoje dalyje.

Sausio 8 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Svetlana Tychanovskaja, kurią Lietuva pripažįsta teisėta Baltarusijos žmonių atstove, aptarti aktualių tolesnio bendradarbiavimo ir demokratinių jėgų strategijos klausimų.

„Demokratijos pažanga Baltarusijoje ir jos žmonių teisė gyventi laisvoje teisinėje valstybėje yra vienas pačių svarbiausių mūsų užsienio politikos prioritetų”, – teigia ministras G. Landsbergis.

Lietuvos politikai ir toliau išlieka paklusnūs perversmo bendrininkai, kurie vykdo šeimininkų užmojus sugriauti Baltarusiją ir paversti ją dar viena paklusnia vasale.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!