Patiko? Pasidalinkite!

“Žemaičių pasipriešinimas” Liepos 22 dieną kreipėsi į LRT:

Kadangi Lietuvos radijuje ir televizijoje buvo panaikinta reklama, manome, kad joje atsirado laisvo laiko, kuris gali būti panaudotas prasmingai ir skirtas pilietinėms iniciatyvoms. Manome, kad tikrai turime teisę prašyti eterio, kadangi savo mokesčiais prisidedame prie Lietuvos radijo ir televizijos išlaikymo. Deja, kol kas LRT matome tik vieną nuomonę, o opozicija tėra imituojama. Daug piliečių yra nepatenkinti tokia situacija, o jeigu valstybinis transliuotojas neskirs laiko kitai nuomonei, piliečių nepasitenkinimas tik didės.

Atėjo laikas parodyti, kad gyvename tikrai demokratiškoje šalyje. Paradoksas, bet Jūsų (iš tikrųjų, mūsų – visų piliečių) televizijoje ir radijuje minimose nedraugiškose ir nedemokratiškose, „teroristinėse“ kaimyninėse šalyse, tokiose kaip Rusija, valstybės išlaikomuose televizijos kanaluose gausu įvairių diskusinių laidų, į kurias kviečiami įvairias nuomones turintys pašnekovai iš Europos, JAV, Ukrainos bei kitų šalių, dalyvauja įvairių nuomonių turintys politikai, apžvalgininkai, visuomenininkai bei tikroji opozicija.

Deja, Lietuvoje kol kas tokių laidų nėra. Dažniausiai tenka matyti, kaip liaupsinami mūsų politikai, o mūsų piliečiams padiskutuoti gyvai su politikais nėra galimybės. Atėjo laikas demokratijai ir Lietuvoje.

Todėl prašome:

  1. LRT televizijoje surengti kassavaitinę diskusijų laidą, kurioje visuomenės atstovai galėtų pasisakyti ir nebūtų parodomi kaip marginalai, plokščiažemininkai ir t.t.
  2. Prašome skirti laiko diskusijai dėl tokios laidos kūrimo. Padėtume visuomeniniais pagrindais, be atlygio. Susitikimo metu galėtume konstruktyviai aptarti laidos formatą bei laiką.

Pagarbiai

Vaidas Žemaitis Lekstutis

+370 670 26896

„Žemaičių pasipriešinimas“

Rugpjūčio 4 dieną gavome atsakymą iš LRT generalinės direktorės  Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės:

“DĖL PASISAKYMO LRT ETERYJE LAIKO

Dėkojame už Jūsų laišką. Visuomeninis transliuotojas LRT vertina kiekvieno žiūrovo, klausytojo ir skaitytojo nuomonę bei visada siekia pateikti nešališką, patikrintą informaciją ir savo žurnalistams kelia aukščiausius žurnalistinio darbo kokybės ir etikos standartus. Visada siekiame užtikrinti ir atspindėti nuomonių įvairovę, todėl LRT nuolat skelbia įvairias ir politikų, ir visuomenės veikėjų, akademikų, kitų specialistų nuomones.

Kiekvienais metais LRT skelbia televizijos programų sukūrimo pirkimo konkursą. Šių metų pradžioje skelbtame konkurse 2021/2022 metų sezonui tarp pirkimo objektų buvo gausiai įtraukta įvairaus tipo programų, tarp kurių ir pokalbių programa. Kitą programų konkursą planuojame organizuoti dar šių metų rudenį, todėl kviečiame stebėti naujienas ir pateikti projektą. Visi LRT rengiami konkursai yra skelbiami portale apie.lrt.lt, kur galima susipažinti su pirkimo sąlygomis, technine specifikacija ir kitais svarbiais dokumentais, susijusiais su konkursu.

Visuomeninis transliuotojas tarnauja visai visuomenei ir atspindi įvairius požiūrio taškus. Dar kartą dėkojame už Jūsų iniciatyvumą ir kviečiame naujos programos idėjas pateikti artimiausiame konkurse.”

Ką mes supratome?

Supratome, kad mokesčių mokėtojams, išlaikantiems visą LRT, eteris gali būti tik perkamas ir norint išsakyti kitokią nuomonę nei išsakoma dabar, tiesiog reikia už ją susimokėti. Dabar viskas aišku! Panašu, kad visa dabartinė landsbergių režimo gauja moka didžiulius pinigus ir štai kodėl jie visada laimi konkursus – juk eteryje LRT rodo tik juos ir į diskusijas kviečiasi tik jų “šaikos” žmones.

Štai ir pasitvirtino faktas, kad “visuomeninė”, už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikoma LRT yra visiškai parsidavusi už pinigus ir visą eterį yra nusipirkusi landsbergių režimo šaika. Vienu žodžiu – mokėk daugiau ir tada turėsi eterį, o jeigu pinigų neturi – pliurpk per savo youtubės kanalus.

Vaidas Žemaitis Lekstutis

 


Patiko? Pasidalinkite!