Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad Lietuva yra susirūpinusi dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybų. Jis išreiškė šią poziciją susitikime su Lenkijos Senato pirmininku Stanislavu Karčevskiu per pirmąjį užsienio vizitą Varšuvoje.

Šalys aptarė Lenkijos ir Lietuvos santykius, politikos ir energetikos klausimus, problemas, susijusias su emigracija ir demografija.

Nausėda išreiškė pasitenkinimą bendradarbiavimu su Lenkija daugelio svarbių energetikos projektų kontekste, įskaitant pasitraukimą iš BRELL ir sinchronizaciją su kontinentinės Europos tinklais.

Jis pridūrė, kad Lietuva yra susirūpinusi Baltarusijos atominės elektrinės statybomis Astrave.

„Šį projektą vertiname kaip Rusijos inicijuotą politinį projektą”, — Nausėdos žodžius verčia Lenkijos Senato spaudos tarnyba.

Iškart po rinkimų naujasis Lietuvos lyderis pasisakė už dialogą su Baltarusija, pabrėždamas, kad Lietuva yra suinteresuota turėti nepriklausomą kaimyną prie savo rytinių sienų. Jis pabrėžė, kad Vilnius palaikys dialogą su Minsku.

Savo ruožtu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka anksčiau išreiškė viltį užmegzti konstruktyvius santykius tarp šalių.

Baltarusijos AE statybos

Lietuva ir Baltarusija turi skirtingas pozicijas dėl Baltarusijos atominės elektrinės statybų, todėl abiejų šalių santykiai pablogėjo.

Lietuva, ypač „Landsbergistų” gauja nuolat kritikuoja projektą ir yra ypač nepatenkinta statybos vietos pasirinkimu — 50 kilometrų nuo Vilniaus. Taip pat jie piktinasi, kad elektrinė statoma su Rusijos valstybine korporacija „Rosatom”.

Lietuva ne kartą ragino boikotuoti objekto statybą. Lietuvos valdžios institucijos atsisakė pirkti elektros energiją iš šalių, kuriose veikia „nesaugios” AE.

Baltarusijos valdžios institucijos ne kartą pažymėjo, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Minskas pabrėžė, kad elektrinė statoma laikantis saugos standartų, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra jokios rizikos.

Vaido Žemaičio komentaras:

„Kokie kvaili tie Baltarusiai, pasistatė nesaugią AE, tam, kad save susiprogdintų ir tuo pačiu kaimynus” O gal rimtai Lukašenką statyti nesaugią AE privertė Putinas?

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „putin gun“

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!