Patiko? Pasidalinkite!

Žiniasklaida pradėjo platinti straipsnius, kuriuose nurodoma, kad NATO ataskaitoje atsirado patvirtinimas, jog Amerikos branduolinis ginklas saugomas daugelyje Europos valstybių

NATO Parlamentinės Asamblėjos komiteto pranešime netyčia atskleistos Amerikos branduolinių ginklų saugojimo vietos, praneša “The Washington Post”.

Balandžio mėnesį buvo paskelbtas NATO Parlamentinės Asamblėjos Gynybos ir saugumo komiteto Kanados nario pranešimas “Nauja branduolinio sutramdymo era? Modernizavimas, ginklų kontrolė ir sąjungininkų branduolinės pajėgos”, tačiau vėliau jis buvo pašalintas. Dokumente nurodoma, kur Europoje yra apie 150 Amerikos branduolinių ginklų vienetų.

Pranešimo kopiją išplatino Belgijos laikraštis “De Morgen”

Leidinyje pažymima, kad “bombos saugomos šešiose Amerikos ir Europos bazėse: “Kleine Brogel” Belgijoje, “Büchel” Vokietijoje, “Aviano” ir “Ghedi-Torre” Italijoje, “Volkel” Nyderlanduose ir “Incirlik” Turkijoje”.

Dokumente informacija pateikiama be jokių nuorodų. Laikraštyje pažymima, kad praėjusią savaitę buvo paskelbta galutinė ataskaitos versija, tačiau jau be duomenų apie ginklų saugojimo vietas.

Pranešimo autorius Džozefas Dėjus (Joseph Dey) pareiškė, kad visa dokumente pateikta informacija — medžiaga iš viešųjų šaltinių. NATO šaltinis, panorėjęs likti anonimiškas, sakė, kad tai yra neoficialus Aljanso dokumentas. Vis dėlto daugelis žiniasklaidos priemonių suvokė ataskaitą kaip patvirtintą seniai žinomą faktą.

Leidinyje “De Morgen”paskelbtas straipsnis su antrašte “Galiausiai, juoda ant balto: Belgijoje yra Amerikos branduolinis ginklas”.

NATO karinių pajėgų didinimas

Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu “BBC” pareiškė, kad Aljansas nemato tiesioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota susiklosčiusia situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremlius teigia, kad tušti, nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!