Patiko? Pasidalinkite!

Į Klaipėdos uostą atvyks kitas iš teroristinės Rusijos dujų bendrovės „Novatek” laivas su suskystintomis gamtinėmis dujomis. Apie tai praneša „Baltic Course„.

Manoma, kad dujos skirtos trąšų gamyklai „Achema”

Remiantis „Refinitiv Eikon” terminalo laivų sekimo sistema, iš Vysocko nuo kovo 31 dienos iki balandžio 16 dienos buvo išsiųstos septynios dujų partijos, kurių bendras tūris siekia 67,8 tūkst. kubinių metrų. Trys iš jų buvo išsiųsti į Lietuvą. Lietuvoje rusiškas dujas perka „Achema” ir valstybinė įmonė „Lietuvos energijos tiekimas” (LET).

Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išleido pirmąjį SGD gamyklos „Kriogaz-Vysock” krovinį. Rusijos vadovas pažymėjo, kad Maskva planuoja palaipsniui didinti dujų suskystinimo pajėgumus, kad galėtų užimti vertingą nišą pasaulio rinkoje. Planuojama, kad tiekimas bus vykdomas ne tik vidaus rinkoje. Galimos eksporto šalys — Šiaurės Europos, Skandinavijos ir Baltijos regiono valstybės.

Klaipėdos SGD terminalas

Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą, teigdama, kad tai leis šaliai atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos „Gazprom” „monopolio”. Kasmet „Klaipėdos nafta” moka 60 milijonų eurų už SGD laivos-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

Lietuva tikėjosi gauti terminalui regioninį statusą ir finansinę paramą iš ES, tačiau Ryga ir Talinas atsisakė paremti projektą.

SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos apsimoka.

Pagal BV ir „Baltic Course” inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!