Patiko? Pasidalinkite!

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas trečiadienį patvirtino, kad Lietuvoje nusileido antras lėktuvas su lietuvių kariams padėjusiais afganais vertėjais ir jų šeimos nariais.

Vėliau ministras pranešė, jog trečiadienį į Lietuvą atvyks dar 50 afganistaniečių.

“Dar vienas lėktuvas ką tik atgabeno 50 afganų (iš viso šiandien atvyko šimtas mūsų kariams talkinusių afganų su savo šeimų nariais) ir šiandien laukiamas trečias lėktuvas, – Facebook’e rašė ministras. – Ryt paskutinė grupelė evakuojamųjų bus Lietuvoje ir “Kabulo vienuoliktuko” operacija oficialiai baigiama bei komanda grįžta į Lietuvą.”

Anušauskas taip pat išskyrė Lietuvos karių vaizdus iš Afganistano.

“Evakuacijos vaizdais ir įspūdžiais pasidalins grįžę kariai, bet man geriausiai atrodo po Kabulą važinėjusio džipo su Gedimino stulpais nuotrauka”, – rašė ministras.

Pasikeitus situacijai Afganistane Lietuvoje buvo suformuota dešimties karių grupė, kuri išvyko į Kabulą ir šiuo metu organizuoja su Lietuva bendradarbiavusių afganistaniečių surinkimą ir išskraidinimą iš Afganistano.

Naktį iš antradienio į trečiadienį Vilniaus oro uoste nusileido pirmas lėktuvas, kuriuo į Lietuvą atvyko 14-os vertėjų šeimos, iš viso – 50 asmenų.

Padėtis Afganistane ypač pablogėjo pastarosiomis savaitėmis, prasidėjus Talibano* radikalaus judėjimo puolimui dideliuose miestuose. Rugpjūčio 14 sieną kovotojai įžengė į Kabulą ir perėmė Prezidentūros kontrolę. Afganistano prezidentas Ašrafas Ganis paliko šalį. Rugpjūčio 24 dieną Talibanas* paskelbė, kad šaliai vadovaus 12 narių taryba.

Užsienio piliečiai ir užsienio misijose dirbantys afganai evakuojami per vienintelį Kabulo oro uostą, kurį valdo JAV ir NATO kariuomenė.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!