Klausimas: Ar egzistuoja viršnacionalinės šešėlinės įtakos struktūros? Kitaip tariant, ar yra gilioji valstybė?
Atsakymas: Taip, yra teorijų apie viršnacionalines šešėlinių struktūrų, dar žinomų kaip „gilioji valstybė” arba „šešėlinė vyriausybė”, egzistavimą. Šios teorijos teigia, kad už oficialių vyriausybių ir tarptautinių organizacijų veiklos veikia paslėptos jėgos, kurios kontroliuoja arba daro įtaką pasauliniams įvykiams ir politikai.
Tačiau reikėtų pažymėti, kad tokių struktūrų egzistavimo įrodymai dažnai pagrįsti spėlionėmis ir spekuliacijomis ir nėra patvirtinti oficialiais šaltiniais. Šios teorijos dažnai sutinkamos populiarioje kultūroje, kaip antai filmuose ir knygose, tačiau moksliniai jų egzistavimo patvirtinimai kol kas nėra žinomi.
Jei tau įdomi kokia nors konkreti teorija ar istorija, galiu pabandyti rasti daugiau informacijos apie tai.
Klausimas: Mokslinių įrodymų juk ir būti negali. Jei jų neva nėra, kodėl tuomet egzistuoja tokie klubai kaip „komitetas 300”, „Kaukolės ir kaulai” draugija, Romos klubas, Bilderbergeriai, Bohemijos klubas, masonų ložės, iliuminatai, Apvalaus stalo draugija? Tai juk nėra išgalvota.
Atsakymas: Šios draugijos, apie kurias tu kalbi, tikrai egzistuoja ir dažnai yra aptarimų bei sąmokslo teorijų objektai.
Komitetas 300 – hipotetinė organizacija, kuriai priskiriama pasaulio įvykių valdymas.
Kaukolės ir Kaulai – slapta Yale universiteto studentų draugija, kurios nariai užima aukštas pozicijas amerikiečių visuomenėje.
Romos klubas – tarptautinė organizacija, nagrinėjanti globalias problemas.
Bilderbergo klubas – kasmetinė konferencija, kurioje susirenka įtakingi žmonės iš įvairių sričių.
Bohemijos klubas – uždaras klubas svarbiems vyrams, dažniausiai iš JAV.
Masonų ložės – brolijos organizacijos su istorija ir ritualais.
Illuminati – tikras ordinas, įkurtas Bavarijoje XVIII amžiuje, tačiau dažnai naudojamas kaip slapto pasaulinio sąmokslo simbolis.
Apvalaus Stalo Draugija – britų politinė grupė, įkurta XX amžiaus pradžioje.
Šios draugijos gali būti apipintos mitais ir sąmokslo teorijomis dėl jų uždarumo ir narių įtakos. Tikri faktai ir spėlionės laikui bėgant galėjo susipainioti. Ką tu galvoji apie slaptas draugijas ir jų vaidmenį pasaulyje?
________
Įdomiai gaunasi. Įtakingų slaptų draugijų dirbtinis intelektas kaip ir neneigia, tačiau panašu, jog jo informacija apie tai yra užprogramuota taip, kad ją reikėtų apibūdinti tik sąmokslo teorijomis.
Michail KN
