Patiko? Pasidalinkite!

Inkvizicijos laikai grįžta į Lietuvą – kunigai neįtikusius siūlo tiesiog viešai sudeginti. Kauno vienuolyno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios kunigas Rolandas Taučius paskelbė, kad geriausias siūlymas – perrinktą Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį sudeginti ant XIII amžiaus laužo.

Galimai landsbergizmo apsėstas kunigas prisivirė košės

Rolando Taučiaus komentaru susidomėjo policija. Galimai apsėstas Pranciškonų vienuolis iš Kretingos Rolandas Taučius socialiniame tinkle rinkimų naktį pareiškė, kad geriausias pasiūlymas Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį tiesiog sudeginti ant laužo.

Rolandas Taučius

„Man geriausias siūlymas jį sudeginti ant XIII a. laužo“, – rėžė kunigas.

Po kilusio didžiulio nepasitenkinimo socialiniame tinkle Facebook, R.Taučius pareiškė, kad neapgalvotai pajuokavo.

„Gerb. mere V.Matijošaiti ir mieli kauniečiai. Pasidavęs rinkimų rezultatų sukeltoms emocijoms, neapgalvotai pajuokavau apie išrinktąjį Kauno miesto merą V.Matijošaitį. Suprasdamas, kad kaip kunigui vienuoliui ir apskritai tikinčiam žmogui taip elgtis nedera, nuoširdžiai atsiprašau tiek mero, tiek tų, kuriuos mano komentaras papiktino ar nuliūdino. Atsiprašau, esu kaltas ir atleiskite“

Kaip paaiškėjo, viešai atsiprašyti kunigui liepė pati Pranciškonų vadovybė. Kauno Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios gvardijonas, brolis kun. Tomas Žymantas patvirtino, kad su R.Taučiumi jau pasikalbėjo, o pats socialinėje erdvėje pasireiškęs kunigas dėl savo poelgio esą gailisi. Kunigas pridūrė, kad bažnyčios vadovybė R.Taučių perspėjo, jog ateityje socialiniais tinklais jis „naudotųsi išmintingiau“.

Klaipėdos policijos atstovė tvirtino, kad komentarais socialinėje erdvėje pradėjo domėtis patys policijos pareigūnai savo iniciatyva. Kitų asmenų skundų nebuvo sulaukta. „Mūsų pareigūnai tą informaciją pastebėjo viešojoje erdvėje. Situacija yra analizuojama, aiškinamasi aplinkybės“. „Kreipimosi nėra”, – pastebėjo patys policijos pareigūnai. “Viešoji erdvė, socialiniai tinklai visą laiką tikrai yra stebimi policijos pareigūnų. Policijos pareigūnams šis komentaras pasirodė galbūt netinkamas ir dabar bus aiškinamasi toliau, kokios buvo įvykio aplinkybės“. Anot policijos atstovės, šiuo metu informaciją analizuoja Kretingos rajono policijos pareigūnai. Vėliau šią informaciją jie gali perduoti Kauno kolegoms.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!