Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos ponai mužikams pažadėjo vienkartines išmokas kurios neviršija 200 eurų, o Ispanija nusprendė mokėti nuolatines, kurios siekia iki 1100 eurų per mėnesį. Štai kur Europos vienybė ir lygybė

Gegužės 29 d. Ispanijos socialistų vyriausybė nusprendė skirti nuolatines mėnesines išmokas pažeidžiamiausioms šeimoms. Paskaičiuota, kad tokių Ispanijos Karalystėje yra 850 tūkst., – rašoma euronews.com

Išmokas gaus šeimos, kuriose vienas šeimos narys per mėnesį uždirba ne daugiau kaip 400 eurų. Praktiškai, jei šeimos narys uždirba mažiau nei 200 eurų per mėnesį, o jo antra pusė uždirba 600 eurų per mėnesį – tai vidutiniškai sudarytų 400 eurų vienam asmeniui -, jie turėtų teisę gauti paramą.

Taip pat paramą gaus ir 23-65 metų žmonės, gyvenantys vieni. Paskaičiuota, kad tokiu būdu iš viso paramą gaus apie 2,3 mln. gyventojų.

Paramos dydis – nuo 462 iki 1100 eurų kas mėnesį, priklausomai nuo to, ar šeimoje yra vaikų. Vyriausybė mano, kad valstybei tai kasmet kainuos apie 3 mlrd. eurų.

Ispanijoje nuo koronaviruso jau mirė daugiau nei 27 tūkst. žmonių – daugiausiai visoje Europos Sąjungoje. Iki pandemijos nedarbas Ispanijoje siekė 13,5 proc., dabar jis išaugo iki 20,8 proc.

Lietuva

Gitanas Nausėda pasiūlė Seimui priimti įstatymą, pagal kurį vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

Ekspertai.eu pagal euronews.com inf.


Patiko? Pasidalinkite!