Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis grąžino Ukrainos pilietybę buvusiam Gruzijos prezidentui Michailui Saakašviliui, atitinkamas dekretas buvo pasirašytas antradienį.

Buvęs Gruzijos prezidentas Saakašvilis 2015 metais gavo Ukrainos pilietybę ir tapo Odesos regiono gubernatoriumi. Po metų Saakašvilis skandalingai paliko šį postą. Tuomet jis pareiškė, kad oficialus Kijevas nenori kovoti su korupcija. 2017 metų liepos mėnesį tuometinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko nutraukė Saakašvilio pilietybės galiojimą.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „saakašvili“

Antradienį paaiškėjo, kad Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis nusprendė panaikinti Porošenko sprendimą.

„Pakeisti Ukrainos prezidento 2017 metų liepos 26 dienos dekretą Nr. 196 „Dėl Ukrainos pilietybės nutraukimo… „, išbraukti nuostatas dėl Michailo Saakašvilio Ukrainos pilietybės praradimo”, — teigiama įsake, kurį antradienį pasirašė Zelenskis.

Praėjusių metų vasarį Saakašvilis buvo sulaikytas Kijeve ir išsiųstas į Lenkiją, po to Ukrainos valstybės sienos tarnyba uždraudė jam įvažiuoti į šalį iki 2021 metų. Zelenskiui laimėjus prezidento rinkimus, Saakašvilis paskelbė apie savo ketinimą grįžti į Ukrainą.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!