Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainą palikęs Gruzijos ambasadorius Georgijus Zakarašvilis teigė, kad Ukrainos prezidento Zelenskio sprendimas išsiųsti į savo tėvynę Gruzijos ambasadorių rodo šalių diplomatinių santykių lygio pažeminimą.

“Tai reiškia diplomatinių santykių lygio pažeminimą. Man buvo įsakyta palikti Ukrainos teritoriją per nustatytą terminą”, -„Imedi“ televizijos eteryje sakė ambasadorius.

Įkalintas buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis pirmadienį po ilgos pertraukos nuotoliniu būdu dalyvavo Tbilisio miesto teismo posėdyje dėl mitingo išvaikymo 2007 metais. Jis parodė savo išsekusį kūną ir kreipėsi į Gruzijos valdžią, ragindamas ją atsiprašyti dėl jo išsekimo.

Pamatęs Saakašvilio būseną, Zelenskis nurodė Ukrainos užsienio reikalų ministerijai iškviesti Gruzijos ambasadorių ir išreikšti griežtą protestą dėl situacijos su Saakašviliu, siūlydamas diplomatui per 48 valandas išvykti iš Ukrainos konsultacijoms su Tbilisiu. Gruzijos užsienio reikalų ministerija šį Kijevo sprendimą pavadino kraštutine santykių paaštrinimo forma.

Gruzijos teisingumo ministras Rati Bregadze teigė, kad Saakašvilis pats save žalojo, o jo būklę lėmė jo atsisakymas valgyti. Saakašvilio medikų komanda pranešė, kad nuo tada, kai jis buvo išsiųstas į kalėjimą, jo svoris nukrito nuo 115 kg  iki 68 kg.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!