Patiko? Pasidalinkite!

“Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis norėjo aplankyti Izraelį kartu su JAV valstybės sekretoriumi Antonijumi Blinkenu, tačiau jam buvo pranešta, kad dabar ne pats tinkamiausias metas tokiam vizitui”, rašo laikraštis „Ynet“ .

“Izraelyje pareiškė, kad dabar netinkamas laikas Zelenskio vizitui. Bet tai nereiškia, kad jis vėliau neatvyks į Izraelį”, – sakoma straipsnyje. Kaip pažymima leidinyje, Ukrainos prezidentas galės aplankyti Artimųjų Rytų šalį būsimos kelionės po Europą metu.

Blinkenas šiandien atvyko į Izraelį. Vizitas nebuvo planuotas iš anksto, bet buvo susijęs su padėties paaštrėjimu pasienyje su Libanu. Paskutinį kartą JAV valstybės sekretorius šalyje lankėsi spalio 12 d.

Portalas „Axios“ praėjusią savaitę pranešė apie Zelenskio ketinimą keliauti į Izraelį. Pasak leidinio, Ukrainos prezidento komanda išsiuntė oficialų prašymą ministro pirmininko Benjamino Netanyahu biurui.

Kitas arabų ir Izraelio konflikto paaštrėjimas įvyko spalio 7 d., kai palestiniečių judėjimo „Hamas“ karinis sparnas įvykdė precedento neturinčią raketų ataką prieš Izraelį iš Gazos ruožo. Be to, po smūgių kovotojai pateko į pasienio zonas. Reaguodamos į tai, Izraelio gynybos pajėgos sutelkė rezervus, o per kelias dienas po atakos kariuomenė perėmė visų gyvenviečių kontrolę prie Gazos sienos, taip pat surengė daugybę antskrydžių prieš juostoje esančius objektus, įskaitant civilius.

Gazos ruože aukų skaičius viršijo du tūkstančius žmonių, o Izraelio gyventojų aukų skaičius viršijo tūkstantį, keli tūkstančiai izraeliečių ir palestiniečių buvo sužeisti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!