Patiko? Pasidalinkite!

Pirmadienį Gitanas Nausėda išreiškė poziciją, kurioje palaikydamas kiekvieno piliečio žodžio laisvės teisę, stojo į kunigo Algirdo Toliato pusę. Po tokių pasisakymų, ant Gitano Nausėdos buvo “užsiundyti” jaunieji “liberastėliai”.

Jaunieji “liberastėliai” socialiniame tinkle užsipuolė Gitaną Nausėdą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šiandien pareiškė, kad stoja į kunigo A. Toliato pusę. Visuomenės spaudimas kunigo atžvilgiu, kuris vietomis iš tiesų buvo nepamatuotas ir agresyvus.

Tačiau Prezidentas užmiršta paminėti LGBT+ bendruomenę, kuri patiria dar didesnę neapykantą iš visuomenės, iš kai kurių dvasininkų, kurie apie šią bendruomenę atsiliepia itin nepagarbiai ir tonu, kuris yra linkęs nužmoginti juos. Prezidente, per rinkiminę kampaniją Jūs žadėjote išreikšti palaikymą šiai bendruomenei įsisegdamas LGBT+ vėliavos ženklelį.

Deja, iki pat dabar nei simbolinės, nei praktinės paramos LGBT+ bendruomenei Jūs nepareiškėte. Net tada, kai to labiausiai reikėjo. Griežtai smerkiame ir esame labai nusivylę tokia LR Prezidento Gitanas Nausėda laikysena. Esame įsitikinę, kad dėl neetiško, poliarizuojančio ir grubaus elgesio viešojoje erdvėje, kai kovojama ne argumentais, o skleidžiama neapykanta ir nepagrįsti kaltinimiai bei įžeidinėjimai, kaltos gali būti abi pusės – tiek asmenys, kurie palaiko Stambulo konvenciją ar partnerystę, tiek tie, kurie gina „tradicinę“ šeimos sampratą bei yra aršūs konvencijos priešininkai.

Kviečiame išreikšti savo palaikymą LGBT+ bendruomenei pasirašant peticiją, nes šią bendruomenę Prezidentas ką tik nustūmė į paraštes.

Ar Gitanas Nausėda stojo į žmonių pusę?

„Šiandien Lietuvoje susiformavo viešoji inkvizicija – žmonės, kurie įsivaizduoja galį maišyti su purvais kitaminčius ir tai daryti kartais šlykščia forma… Jie laiko save nebaudžiamais. Manau, kad su šituo mes neturime taikstytis ir šiandien aš stoju į gerbiamo kunigo Toliato pusę pirmiausia todėl, kad aš stoju į jo kaip žmogaus pusę. O kokią jis atstovauja poziciją – tai yra išvestinis klausimas. Dėl pozicijų mes galime diskutuoti, tačiau darykime tai pagarbiai vienas kitam”, – sakė G. Nausėda

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!