Patiko? Pasidalinkite!

JAV ir ES reikia naftos ir kuo pigesnės, tuo geriau. Iš kur jos paimti. Iš Kataro. Galima būtų, bet jei ne Rusijos draugai Turkija ir Sirija, kurios tikrai neleis tiesti naftotiekio į ES. Kataro prieinami naftos ištekliai – 25,4 mlrd. barelių Naftos dalis pasaulinių išteklių kontekste – 1,88 proc.

Sirijoje JAV ir ES nepavyko nuversti prezidento ir užgrobti šalies. Užgrobus šalį, ją būtų galima paversti tranzitine šalimi, per kurią Kataro dujomis ir nafta būtų aprūpinta ES.

Sekantis bandymas Venesuela

Venesuelos prieinami naftos ištekliai – 99,4 mlrd. barelių Naftos dalis pasaulinių išteklių kontekste – 7,34 proc.

Interesai – aiškūs. Reikalinga nafta. Nepatinka jos neduodanti Venesuelos valdžia. Tačiau vis tiek reikia palaikyti kažkokį propagandinį fasadą. Todėl fabrikuojamas pretekstas, tradiciškai žaidžiant „demokratijos“ korta. Šįsyk – ryšium su 2018-aisiais įvykusiais Venesuelos prezidento rinkimais, kuriuos, surinkęs per 6 mln. 200 tūkst. balsų (67,8% balsavusiųjų) laimėjo N. Maduras. Esą juos „klastojusi“ valdžia, tad rinkimai nedemokratiški (nors juos stebėjo stebėtojai iš kone visų pasaulio kampų…), vadinasi – Maduras turįs būti nuverstas…

Todėl lyg Pilypas iš kanapių atsiranda toksai Chuanas Guaido, kurį „nei iš šio nei iš to“ (be jokių rinkimų ar plebiscitų!) pasiskelbusį „Venesuelos prezidentu“ staiga pripažįsta JAV ir pigios naftos bei dujų ištroškusi ES.

Donaldo Trampo patarėjas Džonas Boltonas – tikrųjų savo ketinimų per daug neslepia. Mat pastarasis visiškai atvirai pripažino, kad Venesueloje tikslas – nafta (žr.: „John Bolton admits US-backed coup in Venezuela is about oil, not democracy). O kad ją užgrobti padėti pasiruošę neva „nuskriaustieji“ Venesuelos miesčionys – tai visiškai natūralu.

Vyko du bandymai nuversti Venesuelos prezidentą ir užgrobti šalį

Po neįtikusių JAV ir ES rinkimų, Europos valstybės suteikė Madurui dviejų savaičių terminą, kad paskelbtų „ laisvus ir sąžiningus rinkimus “. Priešingu atveju jie pažadėjo pripažinti apsišaukėlį JAV statytinį Juan Guaiido prezidentu. Lietuva ir Latvija patvirtino, kad pripažįsta apsišaukėlį Juan Guaiido laikinuoju Venesuelos prezidentu.

Madurui atsisakius vykdyti JAV ir ES nurodymus prasidėjo pirmasis perversmas

Teisėtai išrinktas Venesuelos prezidentas Nikolasas Maduro (Nicolás Maduro) padėkojo šalies žmonėms bei kariškiams, kad šie padėjo sustabdyti JAV surengtą perversmą. N. Maduro apkaltino Ameriką sabotažu, kai šalies elektros energijos sistemos patyrė kiberataką, dėl kurios didžioji dalis Venesuelos liko be elektros.

Pasak N. Maduro, kai buvo atstatyta apie 70 proc. elektros energijos, Venesuela patyrė dar vieną kiberataką. Buvo išsiaiškinta, kad visos gijos veda į JAV.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro prašys pagalbos iš Rusijos ir Kinijos, tiriant atakas prieš elektros energijos žlugdymą. Jis tai pranešė savo Twitter paskyroje. Pasak Venesuelos respublikos vadovo, šios šalys turi daug patirties apsaugoje prieš kibernetinius išpuolius.

Antras bandymas

Balandžio 30 d. Venesuelos sostinėje Karakase prasidėjo susirėmimai, kai JAV statytinis opozicijos vadovas Chuanas Gvaido (Juan Guaidó) šįryt paskelbė, jog pradedamas karinis perversmas prieš Venesuelos prezidentą Nikolasą Maduro (Nicolás Maduro).

JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėjas Džonas Boltonas (John Bolton) teigė, jog Amerika palaiko Dž. Gvaido ir pakvietė prie perversmo prisijungti Venesuelos gynybos ministrą Vladimirą Padrino (Vladimir Padrino).

Visi perversmai žlugo

Gegužės 1 d. N. Maduro paskelbė, kad per nelengvą naktį pavyko numalšinti perversmą, todėl JAV planuotas Venesuelos pilietinis karas nekilo. Prezidentas pasveikino šalies karius su pergale.

Kas yra tikrieji planetos teroristai?

Vašingtone įsikūręs Ekonomikos ir politikos tyrimų centras (CEPR, Center for Economic and Policy Research) paskelbė 27 puslapių ataskaitą, kurioje teigia, kad per pastaruosius dvejus metus JAV Venesuelai skirtos sankcijos kainavo mažiausiai 40 tūkst. šios šalies žmonių gyvybių. Jie mirė dėl maisto, medikamentų ir kitų būtinųjų prekių trūkumo.

Kaip šio rašinio autorius, galiu drąsiai pasakyti, kad tai JAV su ES ir žinoma Lietuvos šiknalaižiais politikais.

Rusija teroristinė, Kinija didžiulė grėsmė, Baltarusija pavojinga, Latvija ne broliška, Estija taip pat nedraugiška. Lenkija, bet viena maža bėda, ji nei dujų turi, nei naftos, tik pigios dešros ir pieno.

Ar Jums mielieji neatrodo, kad Lietuvą užvaldė psichopatai ir visiški bepročiai?

 

Vaidas Žemaitis

 


Patiko? Pasidalinkite!