Patiko? Pasidalinkite!

Kinijos URM atstovė pareiškė, kad JAV nuolat kiša Kiniją į derybas dėl Rusijos ir Amerikos Strateginės branduolinės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III)

Kinija neketina dalyvauti trišalėse derybose su JAV ir Rusija dėl branduolinių ginklų, antradienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Hua Chunying, praneša RIA Novosti.

Pirmadienį JAV prezidento specialusis pasiuntinys ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis (Marshall Billingslea) paskelbė, kad susitarė su Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotoju Sergejumi Riabkovu dėl birželį vyksiančių derybų dėl branduolinių ginklų laiko ir vietos.

Jis patikslino, kad į derybas taip pat buvo pakviestas KLR atstovas. „Bloomberg” anksčiau pranešė, kad derybos vyks birželio 22 dieną Vienoje.”Šiuo klausimu mes ne kartą išreiškėme savo poziciją.

Kinija neketina dalyvauti vadinamosiose trišalėse derybose su JAV ir Rusija dėl branduolinio nusiginklavimo”, — sakė Hua Chunying, atsakydama į klausimą, ar Kinija gavo kvietimą ir ar dalyvaus susitikime.Ji pridūrė, kad JAV nuolat kiša Kiniją į derybas dėl Rusijos ir Amerikos Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III).

Anot jos, tai yra tipiškas JAV elgesys, kai jos nori primesti atsakomybę kitoms šalims. Hua Chunying priminė, kad JAV neseniai pasitraukė iš daugelio tarptautinių sutarčių.

„Kai girdite tokios šalies valdininkų pareiškimus apie ketinimą vesti nuoširdžias derybas, jaučiamas labai stiprus nesaugumo ir melo jausmas”, — pridūrė ji.

Anksčiau JAV paskelbė galvojančios apie START-III pratęsimą su Rusija. Sutarties galiojimas baigiasi 2021 metais. Siūloma išplėsti ją, įtraukiant naujus šioje sutartyje dar nesančius ginklus, taip pat siūloma įtraukti į sutartį ir KLR. Kinija pareiškė, kad nėra suinteresuota tokiomis derybomis.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!