Patiko? Pasidalinkite!

Tai, kad JAV ne kartą išdavė savo „šunis” nieko nuostabaus, bet tai, kad išdavė ES, jau kažkas naujo politinėje arenoje

JAV prezidentas Donaldas Trampas viešai pasisako už glaudžius santykius su Rusija ir kviečia atnaujinti prekybinius ryšius.

„Aš manau, kad turėtume turėti galimybę prekiauti su Rusija. Manau, mes galime. Manau, kad galiu sutarti su Rusija po to, kai „raganų medžioklė” pasibaigė ir jie (tyrėjai) išleido 45 milijonus dolerių, bet nieko nerado“, — sakė jis „Fox News“ eteryje.

Kaip Jūs manote ar Rusija norės atnaujinti ekonominius santykius su paskui JAV užpakalį lakstančiu Pabaltiju? Ne. Rusija leis Pabaltijui pačiam save susinaikinti, o JAV Pabaltijys reikalingas tik kaip teritorija erzinti ir provokuoti Rusiją. Jeigu Rusijos ir JAV santykiai pagerėtų, Pabaltijys liktų visiškai ant ledo.

Vokietija ir Prancūzija su Rusija kuria ilgalaikę ekonominę draugystę

Sausio 11 -ąją Vokietijos kanclerė Prezidento Putino kvietimu atvyko į Rusiją su darbo vizitu, lydima Vokietijos užsienio reikalų ministro Heiko Maaso. Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusiteikę optimistiškai, kad „Nord Stream 2“ dujotiekis, nepaisant JAV sankcijų, bus užbaigtas.

„JAV priemonės tik užtęs darbus iki metų pabaigos ar 2021-ųjų pradžios“, – pasakė V. Putinas šeštadienį bendroje spaudos konferencijoje Maskvoje, skelbia Rusijos žiniasklaida.

A. Merkel dar kartą patvirtino, kad ji yra šio dujotiekio tiesimo šalininkė, nepaisant JAV ir kai kurių Rytų Europos, pirmiausia Lietuvos, prieštaravimo.

„Todėl mes laikome projektą teisingu“, – pasakė A. Merkel. Ji kritikavo JAV sankcijas prieš dujotiekio, kuriuo Baltijos jūra į Vokietiją ir Vakarų Europą tekėtų rusiškos dujos, statybą. A. Merkel pabrėžė, kad „Nord Stream“ „visų pirma yra ekonominis projektas“ ir kad „Vokietija ir kitos Europos šalys gaus iš jo naudos“.

Kaip žinoma, JAV pagrasino bausti tas firmas, kurios dalyvauja dujotiekio tiesime. Tada iš projekto pasitraukė Šveicarijos bendrovė, klojanti vamzdžius.

Lietuva nepritaria minėto dujotiekio statybai ir ne kartą perspėjo, kad darys viską, jog vamzdis Baltijos jūros dugnu būtų nenutiestas, o jei ir nuties – niekada nepradėtų veikti. Griežtą poziciją šiuo klausimu ne kartą išsakę JAV „rudnosiukai” –  Nausėda, Linkevičius, Ažubalis, Pavilionis bei daugelis kitų.

Šiltėjant Prancūzijos ir Rusijos santykiams, Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas G20 aukščiausiojo lygio susitikime Japonijoje su Vladimiru Putinu pasisveikino rusų kalba: „Privet“. Prancūzija vieningai balsavo už Rusijos sugrįžimą į ETPA. Už vieningai taip pat balsavo: Andora, Austrija, Azerbaidžanas, Kipras, Ispanija.

Paruošė Julius Paulauskas

 


Patiko? Pasidalinkite!