Patiko? Pasidalinkite!

Atrodo, Žemaitija ne toks jau ir didelis kraštas, bet miesteliuose kainų skirtumas didžiulis. Šį kartą apžvelgsime automobilinių dujų kainas, kurios skiriasi net 20 Euro centų.

Lietuvoje jau gerai žinomas degalinių tinklas „Jozita“ vadinamas „degalinių chuliganu“, nes būtent šiose degalinėse kainos yra mažiausios.

Apie šią degalinę jau sklido daug visokių kalbų: kad joje yra nepripilami reikiami kiekiai, kokybė prastesnė ir su tuo pačiu kiekiu nuvažiuojama mažiau kilometrų.

Šį kartą atlikome bandymą ir pateikiame rezultatus

Bandymui naudojamas automobilis „Subaru Impreza“, 2008 metų su 1,5 varikliu, varomas dujomis. Automobilis varomas keturiais ratais ir vidutiniškai pilant kurą populiariausiose kolonėlėse, automobilis sunaudoja 8-9 litrus dujų 100-ui kilometrų.

Du kartus pylėmės dujas Plungėje esančioje „Jozitos“ kolonėlėje. Kuro sąnaudos nepamažėjo ir nepadidėjo, o nuvažiuotas atstumas buvo toks pat kaip pilant dujas kitose degalinėse. Tad mitas, kad sunaudoja daugiau dujų, yra paneigtas, o kiekius kontroliuoja metrologijos inspekcija.

Svarbiausias momentas yra tas, kad 2020.02.17 dujų kaina „Jozitos“ kolonėlėje Plungėje, atsiskaitant grynais, yra 0,44 eur, o tarkime, įvažiavus į Rietavą, „Lagūnos“ kolonėlė pasitinka su 0,64 Eur kaina. Skirtumas net 20 centų!

Kur „šuo pakastas“?

„Jozita“ degalinių tinklas orientuotas į didesnius pardavimus, todėl greičiausiai pasijaučia naujų kainų skirtumas. Tie, kas linkę „uždirbti“ daugiau, dažniausiai neišprekiauja brangesne kaina užpirkto kuro, todėl juo ir prekiauja brangiau, kol užsiveža naujo – pigesnio.

Bet kodėl „Jozitoje“ visada pigiau? Todėl, kad vykdoma kitokia politika: ten galima atsiskaityti tik grynaisiais pinigais ir „nemaitinami“ bankai. „Jozitos“ savininkai užsideda mažiau, bet parduoda daug daugiau, todėl jie realiai uždirba daugiau.

Tarkime, Plungėje „Viados“ kolonėlėje dujų kaina 0,59 Eur, „Juozitoje“ 0,44 Eur, Rietave „Lagūnoje“ 0,64, „Baltic petroleum“ 0,58, o „Trevenoje“ – 0,59 Eur, bet kai kurios degalinės taiko nuolaidas turintiems jų nuolaidų korteles. Tveruose veikia „Gazimpeks“ dujų degalinių tinklo kolonėlė, kurioje kainos visada būna „per viduriuką“ – 2020.02.17 kaina buvo 0,53 Eur, bet nei vienoje išvardintoje degalinėje nepavyks už 0,44 Euro nusipirkti dujų.

„Jozitoje“ dyzelino kainos taip pat pigiausios. Vienas litras dyzelino „Jozitoje“ kainuoja lygiai 1 eurą visose „Jozitos“ degalinėse Lietuvoje. Kitose degalinėse vidutinė dyzelino kaina 1,13 eur.

Lietuvoje veikia degalinių tinklas „Saurida“, ten kainos taip pat ženkliai mažesnės nei kitose degalinėse. Kainų skirtumus galite pasitikrinti čia.

Įdomiausia yra tai, kad didžiųjų degalinių kainų politika yra labai jautri pasaulinėms naftos kainoms. Biržose naftai pabrangus, jau kitą dieną degalinėse pradeda brangti kuras, o kai nafta atpinga, kainos mažinamos labai vangiai.

Vaidas Žemaitis

 

 


Patiko? Pasidalinkite!