Baisiausia tai, kad šioje vietoje neįmanoma apkaltinti Rusijos ir Putino. Lietuvoje kas antras vaikas patiria sunkumų dėl to, kad šeimoje suaugusieji vartoja daug alkoholio. Apie tai buvo pasakyta spaudos konferencijoje “Suaugę alkoholikų vaikai” Seime.
Renginys jau šeštą kartą buvo surengtas mimint Alkoholinių vaikų savaitę Lietuvoje.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas Gražina Belian pažymėjo, kad alkoholio vartojimas yra rimta medicininė ir socialinė problema.
“Lietuvoje kas antras žmogus vaikystėje turėjo sunkumų, susijusių su alkoholio vartojimu šeimoje. 44 procentai vaikų galvojo, kad vienas iš tėvų iš tikrųjų piktnaudžiauja alkoholiu, o 30 procentų vaikų patys bandė kalbėti su tėvais, bandė atkalbėti ir įtakoti vieną ar abu tėvus, kad jie nevartotų alkoholio”, — pasakė ji.
Statistikos duomenimis, devyni iš dešimties vaikų, kurie yra socialinėje globoje, buvo paimti iš šeimų, kur buvo vartojamas alkoholis. Tokiose šeimose užaugę vaikai tris kartus dažniau nusižudo, penkis kartus dažniau serga valgymo sutrikimais ir keturis kartus dažniau patys pradeda vartoti alkoholį.
Specialistų teigimu, alkoholikų vaikų pasaulį sudaro keli pagrindiniai punktai: gėda, nes jiems skaudu kalbėti apie tai viešai; kaltė, nes jie jaučia kaltę dėl to, kas vyksta; ir baimė už save ir tėvus.
Be to, alkoholikų šeimose augantys vaikai neturi vaikystės, jie turi anksti tapti suaugę.
Pažymima, kad Lietuvoje sukurti specialūs klubai alkoholikų vaikams. Šią savaitę Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kartu su visuomenės sveikatos apsaugos departamento skyriais paskelbs, kur tokie susitikimai vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose ir gyvenvietėse.
SN inf.
Lietuvių naikinimo priemonės: alkoholis, tabakas, casino, greiti kreditai, monopolinių užsienio ar savų korporacijų bekonkurentė veikla, valstybinė skola…
žmonės geria todėl kad 1. nėra darbo 2. neuž
tikrinti savo rytdiena 3. nemato jokios geres-
nės ateities.O darbo nėra nes buvo visiškai sugriauta pramonė ir ž.ū. jau 30m. kaip mus
išlaisvino nuo,,vergovinės priespaudos” ir pasirūpinę tik savo dar savo anūkų neapsakoma gerove,visą ,,durnių laivą”
paliko plaukti likimo valiai, visi aiškiai mato
kad laivas pamažu skęsta, kaip šiaudas skęstančiam buvo es. parama,bet ir tas šiau
das jau slysta iš gobšių nagų. ir negalvokit, kad visokie nuosėdos dabar lekia maldauti briuselio paramos,dėl tautos? jiems labiausiai
rūpi savo algos ir savas kailis,kaip ir rūpėjo prieš 30 metų.
Gyvenime nemačiau, kad tėvas su mama gertų, arba rūkytų. Per šventas, taurelę, uzboną – taip. Nebuvo jiems iš ko – penki vaikai. Nebuvo kada. Nebadavom. Ką turėjom ta valgėm. Kaip turėjom taip apsirengėm. Tėvai niekada nebijojo, kad valdžia mus iš jų atims. Atvirkščiai, aš bijojau, kad už išdykavimą, jie manęs valdžiai (vaikų kambariui) nepriduotų. Dabar Lietuvos išlietuvinimo laikai. Lietuviams – Amerikoje išbandytas indėnų likimas. Valstybės biudžetas laikosi ne ant šeimos, o ant alkoholio pamatų. Girdyk ir valdyk.
Taip, tai problema. Atimti vaikus – vienintelis liberastų siūlymas, užuot nustoti vykdyti alkoholizaciją.
jos, alkoholizacijos nebuvo. Jo, bandė vienas vienais metais su dėme ant plikės. Šnypštas.
Su pragertom smegenim, gal palygink, kiek tada buvo geriama ir kiek dabar. Tai viena, o antra, reikia ne bukai riboti ir drausti, o visą kompleksą priemonių taikyti.