Patiko? Pasidalinkite!

Baisiausia tai, kad šioje vietoje neįmanoma apkaltinti Rusijos ir Putino. Lietuvoje kas antras vaikas patiria sunkumų dėl to, kad šeimoje suaugusieji vartoja daug alkoholio. Apie tai buvo pasakyta spaudos konferencijoje “Suaugę alkoholikų vaikai” Seime.

Renginys jau šeštą kartą buvo surengtas mimint Alkoholinių vaikų savaitę Lietuvoje.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja, laikinai einanti direktoriaus pareigas Gražina Belian pažymėjo, kad alkoholio vartojimas yra rimta medicininė ir socialinė problema.

“Lietuvoje kas antras žmogus vaikystėje turėjo sunkumų, susijusių su alkoholio vartojimu šeimoje. 44 procentai vaikų galvojo, kad vienas iš tėvų iš tikrųjų piktnaudžiauja alkoholiu, o 30 procentų vaikų patys bandė kalbėti su tėvais, bandė atkalbėti ir įtakoti vieną ar abu tėvus, kad jie nevartotų alkoholio”, — pasakė ji.

Statistikos duomenimis, devyni iš dešimties vaikų, kurie yra socialinėje globoje, buvo paimti iš šeimų, kur buvo vartojamas alkoholis. Tokiose šeimose užaugę vaikai tris kartus dažniau nusižudo, penkis kartus dažniau serga valgymo sutrikimais ir keturis kartus dažniau patys pradeda vartoti alkoholį.

Specialistų teigimu, alkoholikų vaikų pasaulį sudaro keli pagrindiniai punktai: gėda, nes jiems skaudu kalbėti apie tai viešai; kaltė, nes jie jaučia kaltę dėl to, kas vyksta; ir baimė už save ir tėvus.

Be to, alkoholikų šeimose augantys vaikai neturi vaikystės, jie turi anksti tapti suaugę.

Pažymima, kad Lietuvoje sukurti specialūs klubai alkoholikų vaikams. Šią savaitę Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kartu su visuomenės sveikatos apsaugos departamento skyriais paskelbs, kur tokie susitikimai vyksta įvairiuose Lietuvos miestuose ir gyvenvietėse.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!