Patiko? Pasidalinkite!

Latvija Lietuvos sprendimą maksimaliai sumažinti elektros perdavimo pralaidumą iš Baltarusijos pavadino nepagrįstu.

Kita vertus, nepaisant nepasitenkinimo, Latvija neketina pateikti oficialaus skundo, praneša TASS su nuoroda į respublikos Ekonomikos ministeriją.

Kaip teigė ministerijos Viešųjų ryšių skyriaus atstovė Elita Rubesa-Voravko, Latvija mano, kad Lietuvos elektros tinklų operatoriaus “Litgrid” bendras Lietuvos ir Baltarusijos jungties pajėgumų sumažinimas nebuvo techniškai pagrįstas.

Todėl Ryga nusprendė, kad kitas žingsnis bus konsultacijos su Europos Komisija ir Energetikos reguliavimo institucijų bendradarbiavimo agentūra dėl Lietuvos sprendimų.

“Šiame etape šis žingsnis neturėtų būti vertinamas kaip skundas ar juridinis žingsnis”, – sakė ministerijos atstovė.

Ekonomikos ministerija pridūrė, kad kol kas Ryga tikisi diskutuoti su Lietuva apie naują prekybos elektros energija metodiką ir artimiausiu metu rasti kompromisą.

Pranešama, kad Latvijoje gali kilti elektros kainos, tai patvirtina elektros perdavimo sistemos operatoriaus “Augstsprieguma tikls” skaičiavimai.

Planuojama, kad dabartinė prekybos elektra metodika bus koreguojama, siekiant sušvelninti “Litgrid” veiksmų poveikį šalies ekonomikai.

Anksčiau paaiškėjo, kad bendrovė “Litgrid” vienašališkai pakeitė maksimalų elektros perdavimo pralaidumą iš Baltarusijos į Lietuvą.

Lietuvos teigimu, tai buvo padaryta siekiant užtikrinti, kad į Lietuvos rinką nepatektų “nesaugi” baltarusiška elektra.

Baltarusijos energetikos ministerija pareiškė, kad tai neturės įtakos respublikos energetikos sistemos veikimui.

Lietuva nuo pat pradžių kritikavo Baltarusiją dėl Astravo atominės elektrinės statybos, priekaištavo jai dėl “nesaugumo”, nors objektas išlaikė visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų atitinkamų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!