Patiko? Pasidalinkite!

Kaliningrado mieste buvo atliktas patikrinimas, kurio metu pavyko rasti šaldytuvus su uždraustais produktais iš Europos Sąjungos

Muitinės pareigūnai Kaliningrade prekybos centruose išėmė iš prekybos beveik dvi tonas produktų iš ES (taip pat iš Lietuvos), kuriems taikomos sankcijos, praneša Kaliningrado regioninės muitinės spaudos tarnyba.

Muitininkai apžiūrėjo vieno miesto turgaus salę. Šaldytuvų vitrinose produktai buvo rasti pažymėti Europos Sąjungos šalių — Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Italijos — etiketėmis.

Bendras neleidžiamų prekių svoris sudarė 1953 kilogramus. Visi produktai buvo sunaikinti pagal teisėkūros procedūrą. Anksčiau Pskovo turguje buvo konfiskuota ir sudeginta 32,6 kg mėsos ir pieno produktų. Vladimiro srities Strunino mieste pas individualų verslininką rasta sūrio iš ES.

Iš viso buvo konfiskuotos devynios rūšys, kurių bendras svoris buvo 17 kilogramų. Tarp produktų, kuriems taikomos sankcijos, buvo ir lietuviškas “Prūsijos” sūris. Šie produktai taip pat buvo sunaikinti.

2014 metais Rusija įvedė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikrų rūšių žemės ūkio produktus, žaliavas ir maistą iš šalių, prisijungusių prie antirusiškų sankcijų.

Kalbama apie JAV, ES šalis, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 m. embargas buvo pritaikytas ir Ukrainai. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad šalis yra pasirengusi panaikinti embargą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Vladimiras Putinas ne kartą pabrėžė, kad nemano, jog kalbėti sankcijų kalba yra produktyvu.

Parengta pagal SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!