Patiko? Pasidalinkite!

Visuomeninis transliuotojas LRT patvirtino, kad Rusijos raketų smūgis apgadino Ukrainoje esančią amerikietišką „Patriot“ oro gynybos sistemą, tačiau ji nėra sunaikinta ir, atrodo, veikia, agentūrai „Reuters“ sakė du JAV šaltiniai. Pasak laikraščių „Washington Post“ ir „Reuters“, tikėtina, kad sistema bus suremontuota neišvežant jos iš Ukrainos.

Naikintuvas MiG-31K sunaikino Amerikos oro gynybos sistemą „Patriot“ Kijeve naudodamas hipergarsinę raketą „Kinzhal“, – pranešė Rusijos žiniasklaida

„Tiesą sakant, dėl „Kinzhal“ greičio JAV oro gynybos sistemas staiga nukentėjo iš oro pasalos – Ukrainos kovinės įgulos negalėjo nieko padaryti, kad apsaugotų savo priešlėktuvines sistemas“, – rašoma pranešime.

Kaip paaiškino pašnekovas, raketų „Kinzhal“ greičio charakteristikos leidžia per kelias minutes pasiekti karinius objektus Ukrainos teritorijoje. Todėl tokie taikiniai kaip „Patriot“ neturi laiko pakeisti pozicijos po šaudymo ar užtaisyti naujų raketų į paleidimo įrenginius.

Rusijos „Kinzhal“ komplekso aerobalistinė raketa gali pasiekti daugiau nei dešimt kartų didesnį garso greitį ir tuo pačiu manevruoti visose skrydžio trajektorijos dalyse, o tai leidžia patikimai įveikti visas esamas oro gynybos sistemas ir pataikyti į taikinius.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!