Patiko? Pasidalinkite!

Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui skatinti ukrainiečių gynybos pramonės perkėlimą į Lietuvą.

„Ukrainiečiai turi vertingos patirties, kaip gaminti artilerijos, bepiločių, šaudmenų, raketų ir kitokių gynybos elementų. Dėl nuolatinių bombardavimų vystyti šias technologijas yra sudėtinga, dėl to ieškoma vietų, kur būtų galima diversifikuoti gamybą. Viena iš vietų yra Lenkija, su kuria jau yra tariamasi dėl bendros įmonės steigimo. Lietuva irgi neturėtų likti nuošalyje“, – sako parlamentaras.

Pasak Seimo nario, Lietuvoje gynybos ir saugumo pramonė visada buvo stipri, tačiau paskutiniu metu tam vystyti buvo skirta nepakankamai dėmesio.

„Šiandien Lietuvoje gynybos pramonė yra nedidelė, labai inovatyvi, tačiau trūksta didesnių pajėgumų. Tarpukariu Lietuvoje buvo surenkami net lėktuvai, o Linkaičių ginklų dirbtuvės buvo tuometinės Lietuvos karo pramonės pasididžiavimas. Jose būdavo pagaminama iki 30 tūkst. artilerijos sviedinių per metus. Lietuvai nacionalinis interesas turėti daugiau pramonės savo teritorijoje, o, pavyzdžiu, yra Izraelis, maža šalis, su dideliais gamybos pajėgumais“, – kalbėjo K. Masiulis.

„Verslios Lietuvos“ skaičiavimais, Lietuvos gynybos pramonę sudaro daugiau nei 40 įmonių, daugiausiai optikos, lazerių, elektronikos srityse.

Parengta pagal LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!