Patiko? Pasidalinkite!

Valdininkai vis labiau tolsta nuo žmonių, prisigalvodama vis naujų ir naujų apribojimų. Nors pagal Konstituciją ji turėtų padėti savo piliečiams.

Štai jums pavyzdys. Šiauliuose knibždėte knibžda įstaigų, kur į žmogų nusispjauti. Tą supranti, kreipdamasis į institucijos vadovą. Netekęs kantrybės, rašai į Vilnių. Ir ką? Išlaukęs visą mėnesį gauni atsakymą, kad tau pirmiausia reikia kreiptis raštu į tą biurokratą, pas kurį apsilankęs nieko nepešei! Kur logika, ponai prietrankos: siųsti dar vienam antausiui pas tą, iš kurio jį ką tik patyrei? Tai jau atviros patyčios iš savo piliečių. Tik kreipiantis aukščiau yra šansas, kad to tavo skundo „neužgesins“.

O jei tokiam bedvasiui ir parašysi, turėsi netgi kreiptis į teismą! Žodžiu, žmogui, patyrusiam neteisybę, vietoj to, kad iškart klaida būtų ištaisyta aukštesnės instancijos, jis pradedamas siuntinėti nuo Ainošiaus pas Keipošių.

Tai kelia neapsakomą įtampą bei neapykantą, kuri anksčiau ar vėliau išsilies. Per dideliais carais jaučiasi ir kai kurie ministrėliai, kuriuos iš savo atminties žmonės išmes, vos šiuos išspyrus iš savo kėdės.

Tą mūsų konkurentai gerai įsisavino, pasitreniravę pašalinti net patį Prezidentą Paksą. O juk atsakyti privalo kiekvienas šunvadovis, kam jis betarnautų. Ir ne formaliai, o iš esmės; antraip įstatymas tai įvertins kaip biurokratizmą. Tačiau kol kas visiems į viską nusispjaut.

Įdomu, gal bent dabar tuos nupiepusius įstatymus panaikins Skvernelis su naujuoju Prezidentu, ir žmogus galės kreiptis į tą, kurį pasirinks tinkamu. Baikit žaidę su „įstatymų sau“ priiminėjimais! Juk nieko antikonstitucinio pilietis nedaro, tad ko bijoti jam atsakyti?!

Naujos vadovybės šio klausimo išsprendimas ir bus tikrojo savo veido pasirodymas. Nors iki šiol netikiu, kad manekeno veidas gali būti tikras ir gyvas.

Dar toliau pažengė ES. Iš ten į jiems neįtinkantį klausimą laužyta lietuvių kalba atsakoma, jog tai valstybės vidaus reikalas. Gerai dar, kad kreipiasi ne žydiškai! Tuo tarpu kai tik reikalas paliečia galu varomus ar visokius išprotėjėlius, iškart pasipila kvailos direktyvos. Gerai bent, kad pastaruoju metu jos aprimo – priekvakos suprato prapylę rinkimus dar prieš juos pralaimint. Nors jie vis dar idiotiškai tebemąsto ir netgi pareiškė, kad „demokratinės jėgos“ Europarlamente po rinkimų dar labiau susitelkė. Tik paskutiniai idiotai gali švaistytis tokiais kvailais televiziniais pareiškimais. Pralošti ir tvirtinti, kad laimėjai?!

Kreipiuosi į valdžią: atiduokite mums teisę kreiptis tiesiogiai, į ką norime, o ne bereikalingai siuntinėkite savo pramintais šuntakiais. Nesiutinkite liaudies, kol ji jums dar neparodė, ką galį. Juk Rusijos caras irgi galvojosi nepasiekiams. O kas su juo ir visa šeima atsitiko, istorija dabar jau puikiai žino.

Neprisiprašykite to, ko patys nenorite ir net baisiausiuose sapnuose sau nelinkite.

Voldemaras Zacharka


Patiko? Pasidalinkite!