Patiko? Pasidalinkite!

Kinijos mokslininkai iš Nacionalinio ligų prevencijos ir kontrolės centro nustatė naujo tipo koronaviruso šaltinį, praneša Kinijos televizija.

Specialistai ištyrė aplinkos mėginius, paimtus didmeninėje Huanan jūros gėrybių rinkoje Uhane , kur, pirminiais duomenimis, taip pat buvo prekiaujama laukiniais gyvūnais.

“Iš 335 iš 585 mėginių <…> buvo aptiktas naujo tipo koronavirusas, mokslininkams taip pat pavyko sėkmingai išskirti virusą iš teigiamų mėginių. <…> Apibendrinant tai, kas išdėstyta, didelė tikimybė, kad dabartinė epidemija yra susijusi su laukiniais gyvūnais “, – praneša televizijos kanalas.

Koronaviruso protrūkis 2019-nCoV

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį tankiai apgyvendintame Uhano mieste (Hubei provincija). Ekspertai nustatė, kad ligos sukėlėjas buvo naujo tipo koronavirusas – 2019-nCoV, kuris plinta oru.

Simptomai yra karščiavimas, kosulys, dusulys ir karščiavimas. Naujausiais duomenimis, nuo 2019-nCoV mirė 57 žmonės, atvejų skaičius viršijo du tūkstančius. Anot valdžios institucijų, protrūkis įgavo „gana rimtą ir sudėtingą etapą“.

Virusas jau išplito už KLR ribų, užkrėtimo atvejai užregistruoti Pietų Korėjoje, Japonijoje, JAV, Tailande, Kanadoje, Vietname, Singapūre, Nepale, Prancūzijoje, Australijoje ir Malaizijoje.

Anksčiau KLR Nacionalinio ligų prevencijos ir kontrolės centro mokslininkai nustatė, kad 2019-nCoV yra panašus į koronavirusą iš šikšnosparnio, kuris gyvena Zhoushan mieste, Zhejiang provincijoje. Dėl naujos ligos plitimo KLR buvo įvestas draudimas parduoti ir gabenti laukinius gyvūnus.

RIAnovosti


Patiko? Pasidalinkite!