Patiko? Pasidalinkite!

Klastingas Kremlius surengė dar vieną provokaciją — Rygoje, naujame prekybos centre, buvo pradėta prekiauti įvairiomis Kremliaus žvaigždėmis, o kartu ir minkšta bei kieta Maskvos jėga. Nespėjo tam tikri žmonės sukelti aliarmo, kaip visos prekės jau dingo: visas išpirko!

Kartais atrodo, kad Kremliuje žmonės neturi ko veikti. Daugelis Latvijoje nuoširdžiai tiki, kad ten, Maskvoje, jie užsiima vien Latvija. Matyt, pasirašė dar vieną paktą dėl išpuolio prieš vietinių piliečių protą. Na, o kaip kitaip paaiškinti, kad populiariame prekybos centre iš lentynų į žmones pradėjo žiūrėti Putinas?  Tokie argumentai, jog tai kažkaip savaime, verslas ir nieko asmeniško, skamba apgailėtinai ir neįtikina. Visi žino, kad viskas yra pasirašyta ant vieno stalo, ten viskas vien asmeniška ir jokio verslo, rašo Sputnik radijo autorius Piotras Malejevas.

Iki naujojo piliečių apsipirkimo sezono pradžios populiarus prekybos centras buvo iš esmės atnaujintas. Žmonės įėjo ten baltais sporbačiais, su vaikais — ir ką jie pamatė? Ten vienoje parduotuvėje yra įvairių drabužėlių — “Rusijos armija”, “Kremliaus žvaigždės” ir pasak žurnalo “Time” Metų žmogus. Šokas, niežėjimas, vaikai, traumos, suaugusiųjų vaikiškos traumos.

Iškart atsirado rašantys hipochondrikai. Ištirkime kartu, kas yra jėgų —paspauskime nuorodą į interneto svetainę. Ir tai, pasirodo, yra draugelio Timati parduotuvė. Čia to, kuris atrodo ne visai kaip rusas ir, kaip teigia autoritetingi, bet neįvardinti anoniminiai šaltiniai, autoritetinguose, bet neįvardytuose sloksniuose, ne visai dainininkas.

Tačiau negalima suklaidinti aštrios Latvijos žurnalistikos akies: šis reperis yra ne prorusiškos kilmės, o prorusiško turinio. Ir tai, mielieji, jau kelia grėsmę valstybei.Perspėjo kur reikia. “Kur reikia” sureagavo ir paprašė šios minkštos, o kartais neminkštos, bet šiltos jėgos kolekcija išimti iš prekybos.Parduotuvė, pradėjo kvailiuoti — o kasgi čia tokio?

Šauni kolekcija, žmonėms patinka. Na, yra žvaigždės, tai kas? Mes taip pat turime kolekcijas, skirtas NATO, ir kas? Turime, sako, visko su piešiniais apie marihuaną, bet niekada niekam nekilo minties kaltinti prekės ženklą narkotikų platinimu. Sakot, niekam nekilo dar? Taigi, jei kas nors nesupranta, galime ateito. Reikia, kad valdžia įsidimėtų šią mintį.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „«Армия России» и Black Star Wear“

Ir išvis kas čia per juokeliai? Kokios idiotiškos manieros — viską paversti juokais? Tai Latvija, čia “juokais” neišeis. Juokauti su patriotais — vien juokų gadinimas. Pavyzdžiui, žygiuoja sau žmogus, apsivilkęs marškinėlius “Rusijos armija” (kur jis žygiuoja ir kokiu tikslu, tegul specialiosios tarnybos tiria), ar įsivaizduojate, kiek žmonių per šį jo žygį kenčia? Skaudi praeitis, traumos — patys jukinote, aplink pikti vatnikai?

Kamgi dar labiau aštrinti? Kam dar kartą versti normalų sąžiningą žmogų bėgti rašyti skundą “kur reikia”? Ar verta erzinti rašančius hipochondrikus — jie jau ir taip paskutinę sąžinę praras.Taigi, konfiskuokite be jokių čia. O parduotuvėje sako — neįmanoma. Juk nėra ko išimti — viskas išpirkta. Grėbė kaip pamišę.

Ieškokite Kremliaus žvaigždžių mieste, jei jau taip reikia, kažkur ten gatvėmis klaidžioja grėsmės. Valstybei ir taip ramybės trūksta. O čia vėl platinami minkšti ir šilti. Ir jau visi išplatinti.

Kolumnistas

 


Patiko? Pasidalinkite!