Patiko? Pasidalinkite!

Pradėkime nuo Rusijos. Rusija greičiausiai nori užimti Ukrainą ir po truputį atstatyti buvusios Tarybų sąjungos pozicijas. Maskvoje sklinda kalbos, kad Putinas yra užsispyręs ir nori atkeršyti JAV – susigrąžinti buvusias Tarybų sąjungos teritorijas. Maskvoje į Pabaltijį ir Ukrainą yra žiūrima kaip į prarastas teritorijas, bet ne į kaip savarankiškas valstybes. Rusija visada kartoja, kad tai yra JAV kolonijos su jose prieš savo žmones veikiančiais vasalais.

O ko nori JAV? JAV Ukraina ir Pabaltijys reikalingi kaip įrankiai, kuriais galima spausti Rusiją ir visomis išgalėmis trukdyti jai ekonomiškai klestėti. JAV šiose šalyse pasistato sau nuolankius politikus ir jais pasinaudojant vykdo rusofobišką politiką, ne tik prieš Rusiją, bet ir prieš jos sąjungininkes, pavyzdžiui, Baltarusiją.

JAV Rusiją nori susilpninti visomis išgalėmis ir tai darė kuo puikiausiai jau daugelį metų, tačiau Putinas šio Vakarų primesto žaidimo nusprendė nebežaisti ir, negana to, jis pradėjo pats diktuoti Vakarams sąlygas bei primetinėti savo taisykles. Rusija užspaudė visą pasaulį su grūdais ir privertė už gamtinius resursus mokėti rubliais.

JAV šiuo metu taip pat sulaukia didžiulio spaudimo ne tik iš Rusijos, bet ir iš Kinijos, todėl šiuo metu situacija pasaulyje yra labai įtempta. JAV gresia du tiesioginiai konfliktai – vienas konfliktas (tiesioginis) su Rusija, nes ši supranta, kad žudant savo brolius ukrainiečius JAV nieko realiai nepraranda, nebent tik laisvai spausdinamą dolerį, o kitas su Kinija dėl Taivano.

Gali būti, kad vyks karinis konfliktas su JAV, kad ši suprastų, jog žaidimo taisyklės keičiasi. JAV yra be galo naudinga tai, kad ukrainiečiai savo gyvybėmis gina JAV interesus, o Rusijai tai yra nuostolinga ir istorinėje perspektyvoje Rusija ukrainiečių akyse išliks kaip agresorė.

JAV yra naudinga kartu su NATO spausti Rusiją įkuriant naujas bazes Rusijos pasienyje. Rusija šioje vietoje kaip ir pralaimi pozicijas. Todėl įvaryta į kampą Rusija ėmėsi karinių veiksmų.

Rusija greičiausiai imsis vilkinimo politikos ir karą Ukrainoje vilkins kiek galima ilgiau, nes jie kuo puikiausiai mato, kad Vakarų įvestos sankcijos suveikia bumerango principu ir jos labiau pasitarnauja Rusijai, o ne Vakarams. Vien šoktelėjusios kuro kainos europiečius varo iš proto, o atėjus rudeniui piešiamas kraupus scenarijus ne tik Europai, bet ir visam pasauliui.

Kai kurie Europos lyderiai tai supranta ir turėdami žmonių pasitikėjimą stoja prieš šitą beprotystę, gindami savo šalies interesus. Kalba eina apie Vengriją ir jos lyderį Viktorą Orbaną, kuriam, mano nuomone, jau gresia tiesioginis pavojus gyvybei.

Paprastam žmogui ir stebėtojui belieka laukti ir ruoštis blogiausiam, arba bandyti patikėti Lietuvoje veikiančiais ruporais, kad gyvenimas gerėja… Tik yra viena bėda – tie, kurie eilinį kartą aklai tikės, liks durniaus vietoje, o tie, kurie naudos galvą pagal savo paskirtį (galvoti), nukentės mažiau…

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!