Visame pasaulyje, išskyrus JAV, temperatūra matuojama pagal Celsijaus skalę. Amerikoje naudojamas vokiečių fiziko Fahrenheito variantas
Celsijaus versija yra suprantama ir gana logiška visiems: 0 ° C yra vandens užšalimo temperatūra, 100 ° C yra jo virimo temperatūra. O pagal Farenheito skalę vanduo užšąla 32 ° C, verda 212 ° C temperatūroje.
Šiuo metu JAV naudojamą temperatūros skalę išrado vokiečių fizikas Danielis Gabrielis Fahrenheitas. Būdamas 28 metų jis sukūrė du termometrus, kurie toje pačioje vietoje rodė tą pačią temperatūrą. Niekas nesugebėjo to padaryti prieš jį. Kadangi Danielius pirmasis išrado termometrą, jis turėjo sugalvoti savo temperatūros matavimo skalę.
Celsijaus skalę išrado švedų astronomas Andresas Celsijus 1742 m. Beveik po 50 metų jo sistema buvo įvesta į metrinę sistemą. Jo paprastumas padėjo plačiai paplisti visame pasaulyje.
Nepaisant to, kad Farenheitas pirmasis išrado patikimą termometrą, jo sistema ilgą laiką buvo pasenusi. Tuo pačiu metu, remiantis 2015 m. JAV atliktu tyrimu, tik 21% Amerikos gyventojų yra pasirengę pereiti prie metrinės sistemos. Nors pasenusi matavimo skalė neigiamai veikia JAV mokslą ir mokslinį bendradarbiavimą su kitomis šalimis, verslo elgesį ir tarptautinį bendradarbiavimą.
Pvz., Amerikos kompanijos turi patirti papildomų išlaidų gaminant du produktų rinkinius – vieną JAV, kitą – kitose šalyse, kurios naudoja metrinę sistemą. Studentai taip pat turi išmokti dvi matavimo sistemas, o tai apsunkina mokymąsi.
Yra nemažai šalių, kurios taip pat laikosi Farenheito sistemos – Bahamų salos, Kaimanų salos, Maršalo salos, Mikronezijos Federacinės Valstijos. Kai kurios šalys naudoja abi sistemas – Belizas, Britų Mergelių salos, Bermudai.
BV inf.
Klausiu V karta: Tai kodel amerikoj naudojamas Faranheitas o ne Celcijus?
Nežinome.
ACIU uz sazininga atsakyma. Drasos truputi truksta prisipazinti kad visko nezinai. VISKA ZINO TIKTAI DIEVAS.
O dar jie matuoja atstumą myliomis, svorį svarais ir ilgį coliais ir pėdomis… Britanijoje irgi svarai (nepainioti su pinigais)… Moksliniams skaičiavimams tai įtakos neturi – moksle seniausiai metrinė sistema, o technikoje – ne.
Dar yra įdomiau, kai du čiaupai, du kranai vienoje kriauklėje ir tai brangaus dizainerio, didele kaina, bet anglų pagarba teadicijai, kuri net sakyčiau kvailoka. Daugiausia pasaulyje karų, aukų, dėl skirtingų religijų, tradicijų, bet daugelis būna…logika nepateisinamos.