Patiko? Pasidalinkite!

Žiniasklaida per ir po NATO suvažiavimo skelbia apie įvairiausius pasiekimus, o Ukrainos pasiuntimą rusiško laivo kryptimi vadina  Ukrainos priartėjimu prie NATO taip arti, kaip niekada to dar nebuvo.

Taigi, kokią žinutę pasiuntė NATO nariai Rusijai? Aš asmeniškai tą žinutę supratau taip: “Rusai, jums suteikiame šansą ir toliau žudyti Ukrainos žmones, mes nesiimame priemonių stabdyti karo. Jeigu mes norėtume sustabdyti karą, Ukrainą Vilniuje būtume priėmę į NATO aljansą. Mūsų tikslas nėra apginti žmones, mūsų tikslas kovoti iki paskutinio ukrainiečio. Jeigu būtume norėję padėti Ukrainai apsaugoti žmonių gyvybes, į NATO būtume ją priėmę dar 2014 metais”.

Taip būtų galima apibūdinti priimtą sprendimą. Šitą sprendimą vilniečiai smagiai atšventė koncerte. Atvykęs į Lietuvą, Baidenas parodė, kas yra šeimininkas ir kad jo žodis yra lemiamas. Nausėda su savo “paradinėmis” kalbomis apie tai, kad Ukraina jau yra NATO narė, liko klouno vietoje. Ištaškyti milijonai, o Ukraina lieka kovoti viena (karių atžvilgiu).

Nuo 2014 metų Ukrainai yra meluojama, kad ji jau tuoj, tuoj bus priimta, tik jai reikia kažką pakeisti, patobulinti, pagerinti… Artėja 10 metų, kaip Ukraina yra išnaudojama geopolitinėje kovoje dėl resursų ir dolerio viešpatavimo išlikimo. Man nuoširdžiai gaila Ukrainos žmonių, gaila darosi netgi apgauto ir į spąstus įvilioto aktoriaus Zelenskio. Vilniuje kai kurie fotografai užfiksavo Zelenskio nuotraukas, kuriose matosi, kad jis yra nusivylęs ir liūdnas.

Taigi, mieli slavai, kiek dar skersite vieni kitus? Jums dar turite ištisus metus, kol įvyks naujas NATO suvažiavimas. Tuo pat metu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad „jei Ukraina nelaimės, tai klausimas dėl jos narystės NATO apskritai nebus keliamas“. Skerdynės nusimato rimtos, nes Ukraina dės visas pastangas, kad kitais metais iš NATO išgirstų: Jūs jau beveik beveik esate NATO, tik dar truputuką turite kai ką padaryti… Peršasi nuomonė, kad jei Zelenskiui nepavyks nugalėti agresorės Rusijos, jo laukia Kadafio, Huseino, Bin Ladeno ir Saakašvilio (dar gyvas) – buvusių JAV įrankių draugija.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!