Patiko? Pasidalinkite!

Tokią išvadą padarė mokslininkas Dr Darrenas Lipniki iš Australijos universiteto, kuris įtikinamai įrodė, kad žmonėms daug lengviau mąstyti gulint, nei stovint ar sėdint

Eksperimente dalyvavo 20 įvairaus intelekto ir išsilavinimo žmonių. Jiems buvo pasiūlyta 32 raidžių dėlionės. Eksperimento dalyviai pusę užduočių atliko stovėdami, o kita pusė gulėdami. Paaiškėjo, kad horizontali padėtis yra produktyvesnė užduotims spręsti.

Dr Lipniki mano, kad tai paaiškina smegenų chemija. Neuromediatorius norepinefrinas yra būtinas veiklai, susijusiai su pažinimo galimybėmis ir dėmesiu. Tačiau, pasak mokslininkų, tai slopina kūrybinį mąstymą, kuris yra būtinas norint išspręsti įvairias užduotis. Eksperimentas parodė, kad žmogui gulint, norepinefrinas gaminamas daug mažesniais kiekiais.

Daktaras Lipniki pažymi, kad jo hipotezę iš dalies pasitvirtina istoriniais įrodymais. Taigi senovės graikų mokslininkas Archimedas gulėdamas vonioje padarė atradimą. O viduramžių airių poetai kūrė eilėraščius, gulintys po medžiais ant žolės.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!