Patiko? Pasidalinkite!

Akmenės rajono savivaldybės administracija (toliau – Administracija) gavo Krašto apsaugos viceministro Eimučio Misiūno raštą, kuriame Krašto apsaugos ministerija (toliau – Ministerija) informuoja, kad atsižvelgdama į sudėtingą geopolitinę situaciją, su tuo susijusią Lietuvos kariuomenės plėtrą, Lietuvoje dislokuotas NATO pajėgas ir į pratybas atvykstančių sąjungininkų karių skaičių bei išaugusį karinio rengimo poreikį, planuoja steigti naują karinį poligoną ir ieškos jam tinkamos vietos visoje Lietuvos teritorijoje, o ne tik vakarinėje jos dalyje.

Ministerijos ir Lietuvos kariuomenės 2020 m. lapkričio 5 d. sprendimu, ieškodama palankiausio visuomenei, valstybei ir kariuomenei varianto, Ministerija skelbs naujos žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studijos konkursą, kad identifikuotų naujas poligono steigimo Lietuvos teritorijoje galimybes. Minėtos studijos rezultatai turėtų paaiškėti 2021 m. II pusmetį.

Ministerija suprasdama gyventojų susirūpinimą, pabrėžia, jog šiuo metu derina Lietuvos Respublikos teritorijos bendrąjį planą (toliau LRTBP), kuriame numatytos kelios galimos teritorijos, kuriose galėtų būti steigimas naujas Lietuvos kariuomenės poligonas, tačiau kaip paminėtina anksčiau, naujam poligonui bus ieškoma ir kitų teritorijų, todėl tolesni vertinimai dėl tinkamiausios naujo poligono vietos galimi tik atlikus visos Lietuvos teritorijos analizę. Šiuo metu nėra galutinių sprendimų dėl konkrečios galimo poligono steigimo vietos LRTBP rezervuotose teritorijose.

Ministerija naujos žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studijos rezultatus savivaldos institucijoms, verslininkams, ūkininkams ir bendruomenėms pristatys tik tada, kai bus įvertinti minėtos studijos rezultatai, išvados ir rekomendacijos.

Naujos žemės sklypo naujam poligonui įrengti galimybių studijos eigą Ministerija kviečia sekti tinklalapyje: http://kam.lt/lt/veikla_576/naujas_lk_poligonas.html

Pranešimas parengtas pagal Krašto apsaugos ministerijos pateiktą informaciją.

Akmenės sav. inf.


Patiko? Pasidalinkite!