Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva patenka tarp ES šalių, kurios priėmė daugiausiai Ukrainos pabėgėlių, praneša Vidaus reikalų ministerija.

Naujausiais ES tyrimų iniciatyvos “Blueptint” duomenimis, Lietuvoje užregistruota 47 913 ukrainiečių pabėgėlių, tai yra apie 1,7 procento Lietuvos gyventojų. Pagal šią informaciją Lietuva pagal pabėgėlių skaičių yra trečioje vietoje po Lenkijos ir Čekijos. Baltijos Respublikoje pabėgėlių skaičius yra 3,4 karto didesnis už ES vidurkį – 0,5 procento visų gyventojų.

Vidaus reikalų ministerija konstatavo, kad Lietuva operatyviai organizavo pagalbą ukrainiečiams: per dieną Alytuje buvo sukurtas pirmasis registracijos centras, per savaitę atidaryti dar keli, talkino nevyriausybinės organizacijos, savanoriai, pradėta pilietinė iniciatyva “Stiprūs kartu” , savivaldybės paruošė ir nakvynės vietas.

Ukrainiečiai, užsiregistravę Lietuvoje ir iš karto gavę laikinąją apsaugą, turi teisę nemokamai gyventi nurodytoje vietoje, dirbti ir, jei Lietuvoje neturi kitų pajamų, gauti pinigines išmokas, taip pat būtinąją medicinos pagalbą ir socialines paslaugas. Nepilnamečiai turi teisę į išsilavinimą.

Ministerijos duomenimis, nuo kovo 17 dienos pabėgėlių srautas iš Ukrainos į Lietuvą sulėtėjo, jo pikas pasiekė daugiau nei du tūkstančius piliečių per dieną. Dabar vidutiniškai per savaitę į Lietuvą atvyksta apie 600 ukrainiečių. Pabėgėlių iš Ukrainos registracija nuolat vykdoma penkiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Alytuje, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

Registracijos centrų Marijampolėje ir Šiauliuose darbas laikinai sustabdytas, o ten toliau teikiama humanitarinė pagalba.

Migracijos departamento duomenimis, Ukrainos piliečiams jau išduota 20 tūkst. leidimų laikinai gyventi.

Nuo Rusijos specialiosios operacijos Ukrainoje pradžios Lietuva paskelbė pagalbą Kijevui. Kartu aukšti pareigūnai pripažįsta, kad pirmiausia kalbame apie Kijevo režimo aprūpinimą mirtinais ginklais. Taigi, prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad apskritai humanitarinė ir finansinė pagalba Ukrainai siekia apie 14 mln. eurų.

Visų pirma, pasak Lietuvos valstybės vadovo, iš viso Vilnius perdavė Kijevui ginkluotę brigados dydžio rikiuotės įrengimui. Taip pat masinį mirtinų ginklų tiekimą Kijevo režimui vykdo beveik visos Vakarų šalys.

Vasario 24 dieną Rusija pradėjo karinę operaciją Ukrainoje. Prezidentas Vladimiras Putinas pavadino tai siekiu apsaugoti žmones, kuriuos Kijevo režimas daugelį metų patyrė prievarta ir genocidas. Už tai, anot jo, planuojama vykdyti Ukrainos demilitarizaciją ir denacifikaciją.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!