Patiko? Pasidalinkite!

Krymas į Ukrainą grįš tik tuo atveju, jei Rusija sugrius, interviu dienraščiui “Day.kyiv” sakė buvęs Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Jis atkreipė dėmesį į tai, kad Maskva pusiasalyje laikosi principingos pozicijos.

“Manau, ne visai taip, kaip skelbia Ukrainos vyriausybė, teigdama, kad atgaus Krymą ir galbūt netrukus. Tačiau tas “greitai” arba “negreitai” ateis tik žlugus Rusijai, ne anksčiau. Taip nebus, kad Rusija, turėdama visas savo branduolines bombas atiduos Krymą”, — apibendrino politikas.

Tuo tarpu Krymo senatorius Sergejus Cekovas, komentuodamas buvusio Lietuvos Aukščiausios Tarybos pirmininko Vytauto Landsbergio pareiškimus pabrėžė, kad Krymas amžinai liks Rusijos dalimi, o griūties perspektyvos nusimato visų pirma Ukrainai, suformuotai kaip valstybė padedant Rusijos imperijai ir TSRS ir atsisakiusiai bendros praeities bei gerų kaimyninių santykių.

“Landsbergis nieko nesakė apie Europos Sąjungą, kuri yra austa iš valstybių, turinčių dažnai nesuderinamą humanitarinės plėtros viziją? Žinoma, tai yra prasimanymai, jie visi svajoja, kad Rusija subyrės, bet tuo pačiu net negalvoja apie tai, kokia galėtų būti pasaulio ateitis, esant tokiai hipotetinei situacijai. Tegul jie nesitiki. Krymas niekada negrįš į Ukrainą”, — RIA Novosti sakė Cekovas.

Jo nuomone, Landsbergio pareiškimų pagrindas yra ne tikra politinė analizė, o pyktis Rusijos atžvilgiu.

“Kalbant apie Lietuvos politinę klasę, jai būdingas ryškus nuolatinis įniršis Rusijos atžvilgiu, taip pat ir iš kaimyninės Lenkijos pusės. Kalbant apie Ukrainą, ji gali tapti civilizuota valstybe tik su sąlyga, kad su Rusija bus normalūs, draugiški santykiai. Ukraina kaip valstybė buvo suformuota Rusijos pastangomis. Pirmiausia, Rusijos imperija, o vėliau ir TSRS, o praeities neigimas lėmė tokią situaciją. Tiesą sakant, pati Ukraina yra ant žlugimo slenksčio, o tikimybė, kad ši šalis žlugs, išlaikydama esamą politiką, yra labai tikėtina”, — sakė Cekovas.

“Ukrainos viltys sugrąžinti Krymą yra bergždžios, o buvusio Lietuvos kariuomenės pirmininko Vytauto Landsbergio pareiškimai šia tema tėra nesėkmingas bandymas “pasakyti ką nors gero” Ukrainos leidiniui”, — sakė Valstybės Dūmos deputatas iš Sevastopolio Dmitrijus Belikas —Šiandien pasaulyje yra tik viena imperija — Jungtinės Valstijos, o Ukraina jiems net ne sąjungininkė, o vasalas. Ir mes patys grįžome į Rusijos Federaciją, namus ir mes nenorime jokio sugrįžimo ir išsilaisvinimo. Taigi jie, žinoma, gali svajoti, kaip užims pusiasalį, tačiau visa tai yra iš tos kategorijos, kad “suvalgytų akimis, bet rankos nepasiekia”.

Krymas Rusijos regionu tapo 2014 metų kovą po referendumo, įvykusio po perversmo Ukrainoje. 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pritarė susijungimui su Rusija.

Ukraina pusiasalį laiko savo, bet laikinai okupuota teritorija. Maskva ne kartą pareiškė, kad Krymas savo sprendimą priėmė demokratiškai, visiškai laikydamasis tarptautinės teisės ir JT chartijos. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas galutinai uždarytas.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!