Patiko? Pasidalinkite!

Landsbergistai Audronius Ažubalis, Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas 2020.06.09 13 val., kartu su Sąjūdžiu prieš Astravo AE rengia piketą prie Latvijos ambasados Vilniuje (M. K. Čiurlionio g. 76), kurio metu bus įteiktas Seimo narių kreipimasis į Latvijos parlamentarus ir bus prašoma Latvijos kolegų solidarizuotis su Lietuva, taip pat paremti bendrą Baltijos šalių siekį nepirkti elektros iš Astravo atominės elektrinės.

Kubilius AStravo AE Lukašenko

Dokumentas, kuriuo Kubilius Lietuvos vardu įsipareigoja bendradarbiauti su Baltarusija atominės energetikos srityje

Seimo nariai atkreipia dėmesį, kad praėjusią savaitę Latvijos Vyriausybė jau patvirtino Lietuvai nepriimtiną Baltijos šalių susitarimą, kuriame Latvija ir Estija įtvirtina savo teisę pirkti elektrą iš šios nesaugios atominės elektrinės iš esmės Lietuvos ir kitų kaimyninių šalių, taip pat ir Latvijos, gyvybių sąskaita.

„Tai kad nepavyksta susitarti su artimiausiais kaimynais dėl gyvybiškai svarbaus Lietuvai, o iš esmės ir visoms regiono valstybėms,  klausimo – nepirkti elektros energijos iš nesaugios Astravo AE – liudija, kad Lietuvos užsienio politikai reikia rimtų pokyčių ir atsinaujinimo“, – teigė Seimo narys A. Ažubalis.

„Turime seną bendradarbiavimo tradiciją su Latvija ir Estija visais nacionalinio saugumo klausimais, ypač kai mums reikia vienytis grėsmės, kylančios iš Rytų, akivaizdoje – netrukus bus paleistas pirmasis Kremliaus atominis reaktorius prie pat Vilniaus, todėl tikime, kad Latvijos ir Estijos patriotai parlamentarai padės šių šalių vyriausybėms stoti į Vilniaus, o ne Maskvos pusę. Mums pavyko nuo tokios nuodėmės sustabdyti Lietuvos Vyriausybę praėjusią savaitę, tikiuosi, kad tai pavyks padaryti ir mūsų draugams Latvijoje ir Estijoje“, – kolegai A. Ažubaliui pritarė Seimo narys,  ambasadorius Ž. Pavilionis.

„Astravo AE yra išbandymas Baltijos sesėms, neturime tapti priešiškų valstybių geopolitiniais įkaitais. Tai Baltijos tautų solidarumo egzaminas“, – sakė parlamentaras L. Kasčiūnas.

13.30 val. Seimo nariai taip pat susitiks su Latvijos ambasadoriumi ir įteiks jam kreipimąsi, prašydami solidarizuotis su Lietuva pozicijoje dėl nesaugios Astravo AE elektros pirkimo, o penktadienį, birželio 12 d., teletiltu susisieks su Latvijos Europos reikalų komiteto pirmininke Vita Anda Tėrauda (Vita Anda Tērauda) ir Latvijos Užsienio reikalų komiteto pirmininku Richardu Kolu (Rihard Kols).

Piketo video: https://bukimevieningi.lt/kaip-landsbergistai-su-vaikuciais-latvija-ir-baltarusija-gasdino-video/

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!