Patiko? Pasidalinkite!

“Landsbergistai” galimai prisikaitę “Main kamf”, prakalbo apie ekonominį patriotizmą ir siūlo riboti tam tikrų prekių eksportą

„Kai kurios šalys jau peržiūri savo strategijas, tarpusavio ekonominę priklausomybę, riboja tam tikrų prekių eksportą tam, kad pirmiausia užsitikrintų vidaus tiekimą, didina rezervus, galvoja apie nacionalinių gamybinių pajėgumų stiprinimą. Kitaip tariant, judama tam tikro ekonominio savarankiškumo arba ekonominio patriotizmo link, kad kritiniais atvejais valstybės turėtų galimybes užtikrinti stabilų būtiniausių ir reikalingiausių išteklių patiekimą. Tai yra svarbūs uždaviniai valstybėms, kurios yra santykinai atviros ekonomikos, tarp jų ir Lietuvai, norinčioms tinkamai suvaldyti ir įveikti tokio ir panašaus masto pandemijas“, – sako L. Kasčiūnas.

O kas bus jei kitos šalys pradės riboti tam tikrų prekių eksportą?

Lietuva ekonomiškai yra labai silpna valstybė. Su ištiesta ranka į ES paramą ir išmokas, Lietuvai tai būtų ekonominė savižudybė. Nenuostabu, kad tokius pasiūlymus teikia tokie veikėjai, kurie kažkada “meldėsi” Hitleriui ir veikė kartu su Murzos fašistuojančiu judėjimu.

Kita “Landsbergistų” narė Rasa Petrauskienė pademonstravo savo politinį bukumą ir pasiūlė įsteigti maisto rezervą

R. Petrauskienės teigimu, vien tik žinojimas apie maisto rezervą suteiktų visuomenei ramybę ir didesnį pasitikėjimą valstybe. „Jei būtume jį turėję iki šios koronos krizės, tai pirmosios karantino dienos nebūtų sutiktos prekybos centrų apgultimi ir anekdotais apie grikius. Daugelis Europos Sąjungos valstybių yra pasiruošusios importo nebuvimui, sienų uždarymui, o Lietuva kritinėse situacijose yra pažeidžiama. Dabartinė situacija, kai dėl COVID-19 plitimo stringa eksportas, valstybinio maisto rezervo kaupimui yra ypač paranki, jis padėtų ištverti šį sunkų laikotarpį Lietuvos gamintojams, ypač žemės ūkio sektoriuje, išlaikyti darbo vietas.“

Vien tik žinojimas būtų Lietuvą išgelbėjęs nuo prekybos centrų apgulčių ir anekdotų. Ir kokią žalą Lietuva patyrė nuo tų apgulčių ir anekdotų? Gal Rasa siūlo įsteigti super nano technologijų išmaniuosius rezervus, kuriuose būtų auginami bananai, salotos ir gaminama dirbtinė mėsa… O gal užtektų konservų?

Ir ko Lietuva pritrūko šiuo sunkiu laikotarpiu, ko žmonės negavo? Tualetinio popieriaus, mėsos, kiaušinių, makaronų..? Rezervų steigimas būtinas, bet ne maisto, o medicininių priemonių.

Didžiausia gėda yra ta, kad “Landsbergistai” įsistatę “kiaulės” akis ir toliau “plauna” smegenis savo rinkėjams

2019 metų pabaigoje Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai buvo žeriami priekaištai, kad šalies taupymo politika 2020 metais bus vykdoma sveikatos sektoriaus sąskaita (ministro siūlymu 2020 metais į privalomojo sveikatos draudimo fondą planuota pervesti 200,8 mln. eurų).

Tuomet pasirodė publikacijos ir kai kurių politikų ironiški pasišaipymai, kad Aurelijus Veryga ruošiasi krizei. Opozicinės partijos negailėjo priekaištų sveikatos ministrui ir kaltino jį nesirūpinimu medikais.

“Landsbergistų” Ingrida Šimonytė tuomet šaipėsi iš planuojamo medicinos rezervo.

Kiek Lietuva dar kentės nuo šių “politinių parazitų”?

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!