Patiko? Pasidalinkite!

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius, reaguodamas į Prancūzijos prezidento Emanuelio Makrono (Emmanuel Macron) raginimą stiprinti Europos Sąjungos (ES) „strateginę autonomiją“ ir nepriklausomą nuo JAV politiką, pabrėžė, kad „transatlantinė vienybė turi būti stiprinama, o ne silpninama“.

„Turime stiprinti, o ne silpninti transatlantinę vienybę. ES strateginė autonomija neturi pakirsti bendradarbiavimo su JAV, Kanada ir Jungtine Karalyste – priešingai, būsime stipresni, jei ir toliau investuosime į šiuos svarbiausius santykius, ir silpnesni, jei juos pakirsime. Daugiau vienybės, mažiau autonomijos“, – parašė E. Rinkevičius „Twitter“ tinkle.

E. Makronas po vizito Kinijoje yra pareiškęs, kad Europa neturėtų veltis į krizę dėl Taivano, jos strategija santykiuose su sala turėtų būti nepriklausoma nei nuo JAV, nei nuo Kinijos, apskritai jis pasisakė už Europos „strateginę autonomiją“.

E. Makrono pareiškimus dėl Taivano ir Europos valstybių priklausomybės nuo JAV jau kritikavo Lietuvos, Vokietijos, Čekijos, Lenkijos politikai. Tačiau tuo viskas ir baigėsi, dėl tokio savo požiūrio Prancūzijos lyderis Europos Sąjungoje iki šiol nėra izoliuotas.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!