Patiko? Pasidalinkite!

Vyriausybė iš rezervo fondo skyrė 119,5 mln. eurų tvorai pasienyje su Baltarusija įrengti. Atitinkamą nutarimą Ministrų kabinetas priėmė trečiadienį.

Vyriausybė nusprendė, kad iš minėtos sumos 115,5 mln. eurų bus skirta pačiam fiziniam barjerui pasienyje su Baltarusija, dar apie 4 mln. teks prisidėti prie sienos stiprinimo priemonių, kurioms suteiktas Europos Sąjungos fondų finansavimas, įsigijimo.

Lėšos valstybės sienos apsaugos tarnybai apmokant faktines išlaidas už įsigytas prekes, paslaugas, atliktus darbus bus pervedamos dalimis.

Fizinio barjero – tvoros ir koncertinos – statybos turi būti baigtos iki rugsėjo 1 dienos, tam iš viso suplanuota skirti 152 mln. eurų. Fizinį barjerą įrenginėja valstybės valdoma įmonių grupė “Epso-G”.

Svarbiausiuose pasienio su Baltarusija ruožuose jau nutiesti apie 225 kilometrai koncertinos ir per 60 kilometrų tvoros.

Visas tvoros su koncertina ilgis bus kiek daugiau nei 500 kilometrų. Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai, daugiau nei 100 kilometrų siena eina upių ir ežerų krantais.

Nuo metų pradžios Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje sulaikyta per keturis tūkstančius nelegalių migrantų iš Artimųjų Rytų, Azijos ir Afrikos, dar beveik 8,2 tūkst. jų neįleisti į šalį.

Vilnius kaltina Baltarusijos valdžią migracijos krizės sukėlimu. Savo ruožtu Minskas pareiškė, kad nėra migracijos krizės organizatorius. Dėl situacijos su nelegaliais migrantais Lietuvos valdžia įvedė nepaprastąją padėtį.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!