Patiko? Pasidalinkite!

Antradienį Baltarusijos AE (Astravo AE) buvo atliktas pirmosios jėgainės turbinos bandomasis paleidimas. Tai yra viena iš svarbiausių operacijų įrenginio paruošimo elektros energijos gamybai pradžios etape. Baltarusijos energetikos ministerija pranešė, kad pirmasis BelAE energijos blokas yra įtrauktas į bendrą Baltarusijos energetikos sistemą.

Lietuva dėl Astravo AE pateikė notą

Lietuvai reikia ne atsakymo, o “isterijos” palaikymo vietos žiniasklaidoje, pranešė agentūrai BelTa ketvirtadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas.

Trečiadienį Lietuva Baltarusijos užsienio reikalų ministerijai išsiuntė protesto notą dėl Astravo AE paleidimo. Notoje ypač pabrėžiama, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija “ragina sustabdyti atominės elektrinės paleidimo darbus, kol nebus įgyvendinti aukščiausi branduolinės saugos standartai ir aplinkosaugos reikalavimai”.

“Atominės elektrinės paleidimas yra technologiškai sudėtingas, etapais vykstantis projektas. Baltarusija, laikydamasi tarptautinių įsipareigojimų, suprasdama savo atsakomybę savo žmonėms ir kaimyninių šalių tautoms, atvirai ir skaidriai vykdo visas procedūras. Deja, Lietuva kiekvieną technologinį etapą suvokia kaip priežastį išsiųsti naują notą su senais argumentais. Oficialus Vilnius negaili popieriaus — čia akivaizdi žala aplinkai”, — sakė Glazas.

Pasak jo, Vilnius naudojasi diplomatiniu susirašinėjimu su Baltarusijos užsienio reikalų ministerija Baltarusijos AE klausimais “ne tam, kad gautų atsakymus, bet kad palaikytų isteriją savo žiniasklaidoje”.

“Daugybė notų, kurias oficialus Vilnius platina kaip pagarsėjusias jodo tabletes, generuoja apokaliptines antraštes ir, kaip tikėtasi, sėja paniką tarp Lietuvos piliečių. Tuo pačiu metu, kaip žinote, normalų dialogą, galintį atnešti abipusiškai naudingą rezultatą, Lietuva jau seniai nusprendė paaukoti vardan savo geopolitinių ambicijų”, — sakė ministerijos atstovas.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!