Patiko? Pasidalinkite!

Esvatinio Karalystė, Esvatinis, Svazilandas, Svazilendas – valstybė Pietų Afrikoje. Ribojasi su Pietų Afrikos respublika vakaruose ir Mozambiku rytuose. Esvatinis yra viena mažiausių šalių Afrikoje: iš šiaurės į pietus ji driekiasi ne daugiau kaip 200 km, o iš rytų į vakarus – apie 130 km.

Gabrieliaus Landsbergio vadovaujama Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija balandžio1 dieną užmezgė santykius su Svazilando karalyste. Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose (JT) ambasadorė Audra Plepytė ir Esvatinio Karalystės nuolatinis atstovas JT ambasadorius Melusis Martinas Masuku Niujorke pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių užmezgimo.

Susitikimo metu nuolatiniai atstovai aptarė visuomenės sveikatos, klimato iššūkius ir JT klimato kaitos prioritetus, diskutavo apie bendradarbiavimo ir abipusės paramos tarptautinėse organizacijose stiprinimą, dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo galimybes.

Esvatinio Karalystė yra 188-oji valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Esvatinis (2018 metais pakeitęs pavadinimą iš Svazilando) yra viena mažiausių šalių Afrikoje.

Dėka Lietuvos politikų baigiame susipykti su visais kaimynais, todėl naujų draugų tenka ieškoti Afrikoje…

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!