Patiko? Pasidalinkite!

Tai dar kartą įrodo, kad ištikus bėdai lietuvis lietuvį ne tik parduos, bet ir kiek įmanoma iš jo dar ir pasipelnys

Socialiniuose tinkluose lietuviai aktyviai aptarinėja koronaviruso temą ir visus naujo viruso padarinius, tarp jų ir medicininių kaukių kainas

Dešimt vienetų medicininių kaukių internetinėje parduotuvėje kainuoja 19,99 eurų! Tokį pokytį pastebėjo vilnietė Vaida Zakarkienė ir pasidalino savo Facebook paskyroje.

„Vualia! Dar prieš 5 minutes darbe juokavom, kad turiu namie šitų kaukių dėžutę, tai reiktų gal internete po 2 eurus už vienetą prastuminėt, vis biznis. Pasirodo, jau yra tą darančių. Mielieji, kas nežinot, jums šitų kaukių tikrai nereikia. Reikia plaut rankas. Dažnai. Ir netrint rankomis veido. Muilas pigiau nei kaukės ir ne deficitinis“, — rašo moteris.

Be to, ji dar pridėjo internetinės parduotuvės „Pigu.lt“ nuotrauką, kurioje užfiksuotos neįtikėtinos kaukių kainos.

Vaida Zakarkienė nuotrauka.

Komentaruose pati Vaida pridėjo „Gintarinės vaistinės“ internetinės parduotuvės nuotrauką, kurioje parodyta, kad 50 vienetų trijų sluoksnių medicininė kaukė su gumyte kainuoja 2,12 eurų, o su nuolaida — tik 1,70 eurų.

Internete galima rasti daug skelbimų dėl medicininių kaukių pardavimų. Pasiūlymai pribloškia. Vieno sluoksnio kaukės kainuoja 1 eurą už vienetą, trijų sluoksnių 50 vienetų galima buvo įsigyti už 20 eurų. Už 50 vienetų pardavėjas prašė 100 eurų, ir šis skelbimas jau neaktualus, nes skelbiama, kad prekė parduota.

Цены на медицинские маски на сайте skelbiu.lt

Lietuvoje koronaviruso atvejų kol kas nėra, tačiau valdžia imasi papildomų apsaugos priemonių ir net svarsto galimybę skelbti ekstremalią padėtį. Antradienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė, kad nurodė dezinfekuoti rankenas ir kitus liečiamus paviršius įstaigose, viešajame transporte, vėdinti patalpas, taip pat rengiamasi platinti plakatus apie infekciją. Pasak jo, visos įstaigos aprūpintos reikalingomis higienos priemonėmis. Be to, valdžia papildomai instruktuoja, kaip paskatinti ir palengvinti dažną rankų plovimąsi.

Šiuo metu Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja lietuviams susilaikyti nuo kelionių į Kiniją ir Šiaurės Italiją. Praeitą savaitę paaiškėjo, kad Šiaurės Italijoje prasidėjo naujo koronaviruso protrūkis. Kol kas kalbama apie du šalies šiaurėje esančius regionus — Lombardiją ir Veneciją. Naujausiais duomenimis, Italijoje yra apie 220 užsikrėtusiųjų.

Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

Iki vasario 26-osios Kinijoje virusas buvo nustatytas 78 064 žmonėms, o ligos aukų skaičius padidėjo iki 2 715 žmonių. Be to, daugiau kaip 29 000 virusu užsikrėtusių žmonių buvo išgydyti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!