Patiko? Pasidalinkite!

Jau kai kuriose specializuotose darbo rūbų parduotuvėse ir vaistinėse neliko nei vienos kaukės ir respiratorių. Vienos iš didžiausių Lietuvoje veikiančių spec. rūbų internetinės parduotuvės pranešime teigiama, kad respiratorių atsargos išeikvotos.

„SVARBUS PRANEŠIMAS Dėl pasaulinės medicinos pagalbos respiratorių atsargos buvo išeikvotos. UAB GEVANTA tiekimo grandinės Europoje ir Kinijoje skubiai įsigyja respiratorių ir kvėpavimo takų apsaugos priemonių atsargas, tačiau papildymo datos nėra aiškios. Kai tik datos bus nustatytos, skelbsime informaciją svetainėje.“

Lietuvos vaistinių asociacija skelbia, kad vaistinėse apsauginės kaukės yra išparduotos, o likę likučiai gali pasibaigti bet kuriuo metu. Medicininių vienkartinių kaukių liko tik Lietuvos kaimuose ir mažuose miesteliuose esančiose vaistinėse.

Visame pasaulyje, naujausiais duomenimis, iš viso patvirtinta jau daugiau nei 80 tūkst. kiniško koronaviruso atvejų, taip pat registruota ir 2,7 tūkst. mirčių.

Respiratoriai suteikia didesnę apsaugą nei vienkartinės medicininės kaukės. Jie naudojami ten, kur yra ypatinga rizika – būtent sveikatos priežiūros įstaigose. Todėl planuojantiems pasirūpinti apsauga, patariame pirkti respiratorius su vožtuvais, kurie dažniausiai būna pagaminti pagal veido formos išlenkimus ir geriau priglunda prie veido. Vožtuvai palengvina kvėpavimą. Iškvepiant vožtuvas atsidaro, o įkvepiant vožtuvas užsidaro ir oras į plaučius patenka išfiltruotas per respiratoriaus filtrą.

Pasak specialistų, šiuo metu masiškai pirkti medicininių kaukių nereiktų, nes jos nuo koronaviruso neapsaugo. Medicinines kaukes turėtų nešioti viruso nešiotojai. Todėl Kinijoje dauguma medicinos darbuotojų ir užsikrėtė, nors visi nešiojo medicinines vienkartines kaukes.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!