Patiko? Pasidalinkite!

Į Lietuvą atkeliavo pirmoji didelė Rusijos SGD partija, kuri papildys Lietuvos energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos “Independence” SGD terminalą

 Į Klaipėdos jūrų uostą iš “Jamal SGD” gamyklos atgabenta pirmoji rusiškų suskystintų gamtinių dujų partija. Apie pristatymą į Klaipėdos uostą praneša Marinetraffic.com.

Kaip rašėme prieš savaitę, informacija visiškai pasitvirtino:

Žiniasklaidos atskleisti duomenys: Lietuva įsigis didelę Rusijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) partiją, rašo „Kommersant“ su nuorodomis į šaltinius.

Žurnalistų tyrimas atskleidė, kad  Prancūzijos Montuaro uoste „Jamal SGD“ projekto („Novatek“) žaliavos buvo perkeltos į laivą „Stena Clear Sky“, kuris jau plaukia į Klaipėdos uostą.

Pagal Klaipėdos uosto planuojamų laivų atvykimo grafiką matome, kad krovinys uostą pasieks 2019-09-16 03:00 val.

SGD Stena crear Sky atvykimas.jpg

Šaltiniai teigia, kad krovinio pardavėjas „Total“, o pirkėjas — Lietuvos energetikos valstybinė įmonė „Ignitis“ (buvusi „Lietuvos energijos tiekimas“).

Sausį buvo žinoma, jok „Ignitis“ pasirašė sutartį su „Total“. Išaiškėjo, kad krovinys „Stena Clear Sky“ greičiausiai skirtas Lietuvos trąšų gamintojui „Achema“. Tuo pat metu „Total“ ir „Achema“ atsisako komentuoti, o „Ignitis“ aplamai atsisako kalbėti apie Lietuvos paslaptimi virtusį SGD.

Kalba neina apie mažų tanklaivių pristatymus iš vidutinio dydžio „Novatek“ projekto Vysocke, kurie vykdomi per prekybininkus ir ne kartą jau aplankė Lietuvos SGD terminalą jį papildydami rusiškomis dujomis. Šį kartą į Klaipėdą atvyks labai didelis krovinys.

Į Klaipėdą buvo pristatytos dujų partijos iš Rusijos rugpjūčio 2 ir 12 dienomis bei rugsėjo 2 dieną. Apie tai „nepriklausoma žiniasklaida taip pat praktiškai nutylėjo.

SDG terminalu „Independence“ (LT Neprikalusomybė) paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos, „Lietuvos energijos tiekimas“, Jonavos cheminių trąšų gamykla „Achema“ ir žaliavų prekybos įmonė „Imlitex“.

SGD terminalas „Independence“ Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną. Kasmet Lietuvos gyventojai sumoka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos. Nepaisant kalbų apie „energetinę nepriklausomybę“, Lietuva perka dujas iš Rusijos, ir slepia nuo visuomenės – sutartį su „Novatek“.

Lietuvos valdžia, Lietuvos žmonių sąskaita veikia slapta nuo žmonių, kad šie nesužinotų, kad energetinė nuomojama nepriklausomybė, skirta pirkti rusiškoms dujoms. Kaip tai reikėtų vadinti? Žodis -„afera“, galimai yra per švelnus…

Pasidalinkite šia informacija savo socialiniuose tinkluose, žmonės privalo žinoti kur ir kaip naudojami jų pinigai!

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!