Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijos pasieniečiai nustatė tris nelegalių migrantų grupes, kurios kirto sieną iš Lietuvos. Apie tai pranešė Baltarusijos valstybės sienos komiteto spaudos tarnyba.

Iš pradžių pasieniečiai sulaikė 14 Irako piliečių. Užsieniečiai turėjo su savimi asmens dokumentus. Kitą dieną buvo sulaikyti dar septyni nežinomi asmenys, prisistatę Irako piliečiais, o vėliau — dar penki žmonės. Paskutinėje sulaikytųjų grupėje buvo šoko ištikta nėščia moteris, du vaikai ir du vyrai. Moteriai nedelsiant buvo iškviesta greitoji pagalba.

Pažeidėjai iš antrosios migrantų grupės papasakojo, kad jie buvo pabėgėlių stovykloje Lietuvoje.

Baltarusijos valstybinio sienos komiteto duomenimis, Lietuvos pasieniečiai iškvietė Irako piliečius apklausai ir privertė juos liudyti apie Baltarusijos pasieniečių papirkimą už pagalbą pažeisti sieną. Tuo pat metu sulaikytieji nebuvo maitinami, jiems nedavė gerti, o “pokalbį” lydėjo smūgiai teleskopine lazda, ką patvirtina įbrėžimai ir sumušimai ant įvairių užsieniečių kūno dalių.

Teigiama, kad Lietuvos teisėsaugos pareigūnai migrantus atvežė prie valstybės sienos ir, grasindami ginklų panaudojimu, privertė nueiti į Baltarusiją.

“Vienas iš trečiosios grupės sulaikytųjų taip pat pareiškė, kad visi penki yra Irako piliečiai. Būdami Lietuvos teritorijoje, jie buvo sustabdyti ginkluotų vyrų su maskavimo uniformomis. Pažeidėjai atidavė žmonėms savo pasus, tačiau tie netikrino dokumentų, bet juos suplėšė ir išmetė. Po to Irako piliečiai iš Lietuvos Respublikos teritorijos buvo išsiųsti į Baltarusijos Respubliką naudojant fizinį smurtą”, — sakoma pranešime.

Komitetas išaiškino, kad nėščios moters sveikatai niekas negresia.

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis pasienyje su Baltarusija labai padaugėjo nelegalių migrantų. Respublikoje paskelbta ekstremali padėtis, pasienyje pradėta statyti tvora, kurią ateityje planuojama sustiprinti.

Lietuva kaltina Baltarusiją dėl migracijos krizės. Savo ruožtu Baltarusijos valdžia jau pareiškė, kad tinkamai susidoroja su sienos apsauga. Kaip pabrėžė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, jis neleis šalies paversti nelegalių imigrantų “kolonija”, o Baltarusija nelegalios migracijos klausimą sprendžia “tiek, kiek reikia ir yra finansiškai įmanoma”.

P.S. Lietuvoje CŽV kalėjimų taip pat “nebuvo”

SN inf.

Patiko? Pasidalinkite!