Patiko? Pasidalinkite!

Plungės liberalams dalinai priklausantis laikraštis “Plungės žinios” baigia savo darbą. Apie tai su gailesčiu pranešė “Plungės laikraščio” redaktorius Žydrūnas Pilitauskas

2016 stirna.info duomenis UAB “Plungės žinios” Savininkai:

  • Aidas Kėsas 12,5%
  • Žydrūnas Pilitauskas 12,5%
  • Vygantas Venckus 12,5%
  • Inesa Klišonienė (Audriaus Klišonio žmona)25%
  • Saulius Narkus 37,5%

Mažuose miesteliuose ir kaimuose politikams yra populiaru turėti savo laikraštį. Apskritai, popierinei spaudai prarandant populiarumą, šios naštos daugelis politikų atsisako ir savo tiesas skleidžia socialiniuose tinkluose arba tinklalapiuose.

Tas pats likimas nutiko ir su “Plungės žiniomis”. Popierinį laikraštį išlaikyti yra ganėtinai brangus malonumas, o tai šiandieną sau leisti gali ne visos partijos. Pasiturintys “Landsbergistai”, turbūt, vieninteliai likę, kurie dar kaimuose ir apylinkėse išlaiko savo spaudą kaip įrankį rinkėjams plauti protelius.

“Liberalų” laikraščio uždarymas naudingas vietos turtuoliui Liudui Skierui, kuris nėra geriausiuose santykiuose su Plungės meru liberalu Audriumi Klišoniu. “Plungės žinios” ne kartą “pamylėdavo” vietos oligarchą Liudą Skierų.

“Plungės žinios” redaktorius Žydrūnas Pilitauskas Facebook paskyroje pranešė, kad:

„Plungės žinios“ ir aš šiandien liūdi, apgailestauja ir… sako STOP bendrovės veiklai 😔

Daugiau nei 18 metų kai kurių politikierių ir verslininkų vadintas „vienadieniu“ produktas – „Plungės žinios“ – nuo šiandienos patenkins jų (ir kitų dabartinių Plungės oligarcho ir jo įkurto politinio darinio atstovų) išsvajotas laimės akimirkas ir svajas apie „niekingą leidinį“: laikraštis priverstas sakyti STOP savo veiklai.

Žinoma, kai kuriems tai taps liūdna naujiena, kai kam gal bus nostalgija laikraščio, kuris rėmė kultūrą, sportą ir ypač – jaunimą, o kai kam primins 18 metų įdomius istorija visoje Lietuvoje tapusiais nuotykius su skandalistais politikais, išmetančiais nuogas moteris iš namų; bestuburės rajono policijos bejėgiškumą kovoje su nusikalstamu pasauliu 2002-2004 metais; dabartiniais aferistais verslininkais, politikais ir jų liokajais Savivaldybėje, siekiančiais, jog visuomenė patenkintų kai kieno užgaidas iš mokesčių mokėtojų kišenės užmokant beveik 100 tūkst., eurų už „dovanas“ ar nutiesiant šilumines trasas „kur reikia, kad žmonėms „būtų pigiau šildytis“ ir pan.

Prieš 18 metų iš Plungės rajone buvusių leidinių, savo noru išėję ar atleisti žiniasklaidos darbuotojai, neapsikentę savo savininkų, politikų diktato, klestėjusio korupcinio straipsnių nupirkinėjimo, įkūrė SAVO LAIKRAŠTĮ.
Gaila, tačiau kai kurie, besitikėdami greito piniginio atlygio, o kai kurie –palūžę nuo baimės ir sunkumo verslo pradžioje, greit atsimetė ar grįžo atgal ten, kur buvo anksčiau… Už paklusnumą juk atsilyginama…
Visgi, nežiūrint visokių dirbtinių sunkumų, idealistai toliau dirbo ir laikraščio bičiulių pagalba skaldė sovietinį mentalitetą, politikų ir atsakingų pareigūnų nebaudžiamumą…

Visgi, tenka pripažinti, kad šalies valdžios „kova su koronaviruso malūnais“ pribaigė mūsų bendrovę daugiau nei kažkada idiotiška ir verslą žlugdžiusi naktinė kubiliaus-šimonytės naktinė reforma, per kurią, mūsų įmonė iškart patyrė šimtatūkstantinius nuostolius…

Stengiausi niekuomet nemaišyti ir nesieti savo profesinės veiklos su asmenine paskyra socialiniame tinkle.

Įsivaizduoju, kiek norinčių pasidžiaugti tokia proga tarp laikraščio neprietelių, kurie net yra mano draugų sąrašuose. Visgi, visi šie mūsų leidinio nuolatiniai ištikimi skaitytojai, norintys išreikšti savo džiaugsmą, įsiūtį ar piktumą, tai gali padaryti asmeninėje Plungės oligarcho ar jo sukurto politinio darinio socialinio tinklo svetainėse – pas save aš juos ištrinsiu. Tiesa, dar noriu priminti tokiems, kad yra tokia teisinė atsakomybė už šmeižikiškus, įžeidžiančius ir kt. … komentarus.

Na, o savo palaikytojams siūlau prisipilti raudono vyno taurę 🍷 ar alaus bokalą 🍺(kas su veryga – ledinio vandens🍹) ir prisiminti pačias įdomiausias, gražiausias, juokingiausias, kvailiausias, kultūringiausias ir ne tik, svarbiausias rajonui ir šaliai akimirkas, kurios, nori ar nenori, tapo mūsų visų istorija.

Ačiū – ypač – šeimai, kolektyvui, mano bičiuliams, skaitytojams – už kantrybę ir ištikimybę. Ir… neprieteliams: be jūsų nesąmonių ir skandalų gi, nebūtų ir mūsų buvę😎
Iki susitikimų kituose frontuose!

ŽP

P. S. Primenu: politikų, Plungės oligarcho ir jo pašlemėkų komentarai nepageidaujami ir nebus toleruojami – tam turite savo išvietės adresą.

Vaidas Žemaitis


Patiko? Pasidalinkite!