Patiko? Pasidalinkite!

Daugiau nei prieš metus, t. y. 2017 m. lapkričio 6-ąją, Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Telšiuose, Respublikos g., išplėšto ir apvogto lombardo. Į pastatą buvo įsibrauta išgriovus dalį sienos, o viduje laikomą turtą pasiekta išlaužus įrengtas grotas.

Vykdę intensyvius ikiteisminio tyrimo veiksmus, po maždaug trijų mėnesių įdirbio, policijos pareigūnai nustatė pagrindinius, su lombardo vagyste ir pagrobtų daiktų realizavimų susijusius įtariamuosius – Radviliškyje gyvenančius praeityje teistus brolius (gimę 1985 m., 1990 m.).

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad pagrindinis vagystės iniciatorius ir vykdytojas – jaunesnysis kaltinamasis, kuris ir įsibrovė į lombardą. Nustatyta, kad vagystės naktį iš viso pagrobta: 18 mobiliojo ryšio telefonų (1193 eurų vertės), 3 rankiniai laikrodžiai (50 eurų vertės), grynieji pinigai (3182,79 eurų); aukso ir sidabro dirbiniai (4507,02 eurų vertės), taip pat įsibraunant į patalpas padaryta 1471,86 eurų turtinė žala. Asmuo kaltinamas nusikalstamos veikos padarymu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. ir 187 str. 1 d.

Realizuojant iš lombardo vogtus daiktus, kaltinamajam talkino vyresnysis brolis, kuris kaltinamas nusikalstamos veikos padarymu pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 189 str. 1 d.

Vogtų daiktų paieškos veiksmų metu, buvo išsiaiškinta, kad juvelyriniai aukso ir sidabro dirbiniai, mobiliojo ryšio telefonai parduoti buvo pristatyti į Radviliškyje esantį lombardą. Pavieniai daiktai, kratų metu, rasti ir kaltinamųjų gyvenamosiose patalpose, o nugvelbtą laikrodį ir auksines grandinėles broliai nešiojo patys.

Telšių apylinkės prokuratūra, vadovavusi šiam ikiteisminiam tyrimui, bylą perdavė teismui. Už padarytus nusikaltimus Baudžiamasis kodeksas numato įvairias bausmes, tarp kurių ir laisvės atėmimas iki 6 metų.

policija.lrv.lt


Patiko? Pasidalinkite!