Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusija išsiuntė iš šalies visus Latvijos ambasados darbuotojus už tai, kad Latvijos sostinėje Rygoje per ledo ritulio pasaulio čempionatą oficialios Baltarusijos vėliavos buvo pakeistos baltarusių opozicijos vėliavomis.

“Ambasadoriui buvo įteiktas atitinkamas protesto raštas. Mes negalime palikti tokių provokuojančių veiksmų be atsakymo. Todėl ambasadoriaus buvo paprašyta palikti Baltarusiją per 24 valandas, o viso diplomatinio ir administracinio-techninio personalo taip pat paprašyta palikti Baltarusiją per 48 valandas ir palikti vieną administracinį ir techninį personalo darbuotoją, kuris prižiūrėtų pastatą “, – sakė Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makėjus

Makėjus taip pat pridūrė, kad Latvijos ambasadorius buvo aiškiai informuotas, kad tai yra ciniškas visų tarptautinės teisės normų pažeidimas. „Buvo pareikalauta, kad Latvijos valdžios institucijos atliktų tyrimą, atsiprašytų ir grąžintų Baltarusijos valstybinę vėliavą į savo vietą“, – sakė ministras.

Tikimės, kad Latvijos pusė atsakys atitinkamai, mes esame tam pasirengę. Tačiau šiame etape mes nematome galimybės dirbti su dabartine [Latvijos] diplomatinės atstovybės sudėtimi”, – sakė Makėjus.

Savo ruožtu, Latvija taip pat išsiunčia Baltarusijos ambasadorių ir visus diplomatus, pranešė „Reuters“ .

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!